nov 182014
 

Pôžička od ZUNO bankyHoci ZUNO je bankou pomerne mladou a na území SR pôsobí len od roku 2010, na jej pozadí stojí silná a stabilná rakúska banková skupina Raiffeisen Bank International so 125-ročnými skúsenosťami.  V rámci regiónu strednej a východnej Európy si Raiffesisen Bank na finančnom trhu dlhodobo udržuje jednu z vedúcich pozícii. Má zastúpenie v 17 krajinách, kde prostredníctvom svojich 3.100 pobočiek poskytuje kvalitné služby pre 14,2 milióna spokojných zákazníkov.

Výhody

 • možnosť získať až 20.000 EUR bez potreby ručenia
 • garancia najvýhodnejšej ponuky ročného úročenia, už od 8,9% p.a.
 • pôžička od ZUNO nevyžaduje ručiteľa, ani udanie účelu
 • splátky už od 11 EUR/ mesiac
 • fixný úrok, pri ktorom máte istotu, že neporastie
 • splátkové prázdniny na jeden mesiac v roku
 • 0 EUR poplatky za poskytnutie, vedenie, či predčasné splatenie úveru
 • získanie bankového účtu s mesačným poplatkom za jeho vedenie 0 EUR
 • úverové poistenie pre prípad nečakaných udalostí

Pôžička od ZUNO banky v skratke

výška pôžičky: 2.000 – 20.000 €
splatnosť: 6 – 72 mesiacov
ročný úrok: od 8,9% p.a.
ručenie: nie
vyžaduje účel: nie

Online pôžička alebo refinancovanie

ZUNO banka ponúka na výber z dvoch základných úverových produktov- ONLINE pôžičkaREFINANCOVANIE, t.j. pôžička na konsolidáciu dlhov. Pomocou nej môžete Vaše menšie a staršie úvery vyplatiť, spojiť ich do jedného finančného produktu a splácať iba jednu, výhodnejšiu splátku.

ONLINE pôžička

S ONLINE pôžičkou od ZUNO môžete získať ľubovoľnú sumu peňazí vo výške od 2.000 až do 20.000 EUR. Dobu splatnosti si môžete zvoliť v rozmedzí od 6 po 72 mesiacov. Zaujímavosťou, ktorú väčšina iných bánk a nebankových spoločností neposkytuje, je možnosť vlastného výberu dňa splatnosti mesačnej splátky. To znamená, že pokiaľ Vám výplata chodí 10-teho v mesiaci, môžete si za deň splatnosti (deň, kedy sa bude mesačná splátka platiť) určiť napríklad 15-teho. Naopak, ak viete, že príjem Vám chodí na účet okolo 20. dňa v mesiaci, môžete si splatnosť posunúť vyššie, napr. na 25-teho. Samozrejmosťou je možnosť kompletného vybavenie pôžičky cez internet, z pohodlia domova. Ďalším benefitom, ktorý pôžička od ZUNO prináša, sú nulové poplatky za poskytnutie, vedenie, či predčasné splatenie pôžičky.

Úroky začínajú už na úrovni 8,9% ročne, čím sa pôžička od ZUNO radí k najlepším momentálne dostupným finančným produktom na trhu. Vzhľadom k tomu, že pôžička je bezúčelová a banka nijakým spôsobom nepreveruje účel čerpania pôžičky, môžete získané financie použiť na čo budete chcieť. Taktiež si nemusíte lámať hlavu s ručiteľom, keďže pre účel poskytnutia pôžičky žiadneho potrebovať nebudete. Pôžička ZUNO navyše poskytuje tzv. splátkové prázdniny, s ktorými jeden mesiac v roku mesačnú splátku jednoducho platiť nemusíte. Pôžička od ZUNO ponúka aj možnosť úverového poistenia, s ktorým ochránite seba i svojich najbližších v prípade výskytu nečakaných životných situácií (ako napr. strata zamestnania).  V prípade vzniku poistnej udalosti bude za Vás mesačné splátky uhrádzať poisťovňa UNIQUA. Viac o úverovom poistení nájdete TU.

Pôžička PLUS

Pri poskytovaní pôžičky môžete úverového špecialistu požiadať o doplnkovú službu Pôžička PLUS. V porovnaní s klasickou pôžičkou ZUNO získate niekoľko výhod, ako napríklad zmenu zmluvných podmienok zdarma, či výhodnejšie (nižšie) mesačné poplatky za úverové poistenie. Táto služba je však spoplatnená sumou 2,99 €/ mesiac. Kompletný prehľad výhod a rozdielov klasickej pôžičky a pôžičky PLUS uvádzam nižšie.

Pôžička PLUS výhody

Refinancovanie

Pôžička na refinancovanie od ZUNO Vám umožňuje vyplatiť Vaše staré dlhy a nahradiť ich jediným produktom s výhodnejšou splátkou. Navyše ponúka možnosť získania ďalších, dodatočných financií a získať tak peniaze navyše. Refinancovať môžete až 10 úverových produktov, alebo pôžičiek súčasne. Viac o produkte nájdete TU.

Ako o pôžičku požiadať?

Základnou podmienkou pre poskytnutie pôžičky je vek minimálne 18 rokov (resp. 21 rokov u SZČO) a schopnosť zdokladovať pravidelný príjem v minimálnej výške 250 EUR. Pôžička od ZUNO je tak vhodná a dostupná pre zamestnancov, dôchodcov i SZČO. Pre získanie pôžičky stačí vyplniť jednoduchý ONLINE formulár a odoslať ho. Potom už len vo Vami zvolenom čase počkáte na telefonát úverového špecialistu a spolu žiadosť dokončíte.  Pre poskytnutie pôžičky bude potrebné zriadenie bankového účtu v ZUNO, ktoré je však veľmi jednoduché a hlavne ZADARMO. Bezplatné je aj vedenie tohto účtu, a to počas celej doby splatnosti pôžičky. Spôsoby, ktorými možno účet zriadiť sú dva a je len na Vás, pre ktorý z nich sa rozhodnete-či budete všetko riadiť cez internet a zmluvu podpíšete online, alebo dávate prednosť „papierovej klasike“ a počkáte, kým Vám zmluvu doručí kuriér. Ak dávate prednosť rýchlosti a chcete mať veci vybavené hneď, odporúčam zvoliť prvú možnosť a všetko vybaviť online. Kuriér má totiž na doručenie zmluvy lehotu 3 dni.

Zriadenie účtu v ZUNO

Nevýhody

 • vyžaduje potvrdenie o príjme
 • preveruje úverový register (databázy Credit Bureau, SOLUS a Sociálnu poisťovňu)
 • minimálny mesačný príjem 250 EUR
 • vyžaduje založenie nového účtu

Pôžička od ZUNO má samozrejme aj svoje nevýhody a obmedzenia. Jedným z nich je skutočnosť, že výšku ročných úrokov budete vedieť až po odoslaní žiadosti a poskytnutí potrebných informácií. Každá žiadosť sa totiž posudzuje individuálne. Dobrou správou však je, že pokiaľ sa Vám úroky budú zdať vysoké a ponuka nevýhodná, v žiadosti pokračovať nemusíte. Ďašie obmedzenie vidím v zriaďovaní nového bankového účtu, ktorý je pre poskytnutie pôžičky nevyhnutnosťou. Za plus však však pokladám jeho vedenie ZADARMO. Mesačný poplatok za vedenie Vášho nového bankového účtu v ZUNO je 0 EUR. Získate tak bankový účet ZDARMA. Je pritom len na Vás, či ho budete využívať výhradne za účelom splácania pôžičky, alebo ako bežný bankový účet na komplexné riadenie Vašich financií. Jeho správa a vedenie budú tak či tak zadarmo. Ja osobne mám zriadených bankových účtov niekoľko a jeden z nich je priamo v ZUNO. Online konto je prehľadné, a hlavne jednoduché. Veľmi rýchlo sa v ňom dokážu zorientovať aj ľudia nie príliš technicky zdatní. Na základe vlastných skúseností môžem tento produkt iba doporučiť.

Spoločnosť ďalej ponúka možnosť využitia tzv. splátkových prázdnin. Splátkové prázdniny, na ktoré máte nárok jeden mesiac v roku, sa však týkajú len istiny a úrokov. Nevťahujú sa na úverové poistenie, ani poplatok za doplnkovú službu „pôžička plus“, ktoré bude nutné v daný mesiac uhradiť. Navyše, splátka istiny a úrokov, ktoré ste počas prázdnin nezaplatili, budú zahrnuté do ostatných mesačných splátok.

Treba počítať aj s tým že spoločnosť preveruje bonitu svojich klientov. To znamená, že nesmiete mať žiadne záznamy v bankových i nebankových úverových registroch (preveruje sa databáza Credit BureauSOLUS a Sociálna poisťovňa).

AKCIA: Výhodný úrok 8,9% úplne pre každého!

 • pokiaľ máte v ZUNO schválenú pôžičku, ale zatiaľ ste nepodpísali Zmluvu o pôžičke a iná inštitúcia Vám schváli úver s nižšou úrokovou sadzbou, ihneď kontaktujte call-centrum v ZUNO banke, kde Vám vypočítajú výhodnejšiu ponuku.
 • ak by aj napriek tomu ponuka od ZUNO banky predsa len nebola výhodnejšia, ZUNO Vám dá 50 EUR na Váš účet.

ZÁVER

Pôžička od ZUNO patrí do kategórie „bankové“. To na jednej strane znamená prísnejšie kritéria pri schvaľovaní žiadosti, na strane druhej istotu a stabilitu. V tomto prípade to platí dvakrát, nakoľko na pozadí ZUNO banky stojí nadnárodná skupina Raiffeisen Bank International. Úverové parametre ZUNO pôžičky patria k tým lepším a úročenie k jedným z najnižších na trhu.

Aj na základe vlastných skúseností so ZUNO bankou, môžem túto spoločnosť iba odporúčať.

Naše hodnotenie:
..

CHCEM pôžičku

 Zanechať komentár