nov 262014
 

Lepšia splátka od Poštovej bankyPoštová banka pôsobí na slovenskom trhu už 21 rokov. V oblasti poskytovania finančných služieb to rozhodne nie je žiaden nováčik, o čom svedčí aj množstvo úspechov a získaných ocenení. Spomedzi mnohých spomeniem prvenstvá v rámci ocenenia  Zlatá minca, niekoľkonásobné získanie ocenenie Banka roka, či umiestnenie sa v Trend Top banka roka. Každý si môže všimnúť, že banka sa neustále snaží zlepšovať, priebežne poskytuje klientom nové produkty a špeciálne akcie, otvára nové pobočky. S miliónom klientov a vlastnou sieťou 42 pobočiek patrí k najsilnejším bankám na Slovensku.

Pre účely konsolidácie aktuálne Poštová banka ponúka produkt “Lepšia splátka“, s ktorým môžete konsolidovať iné pôžičky a úvery, a to až do výšky 30 tis. EUR.

Výhody

 • konsolidácia už od 400 EUR
 • flexibilná splátka, ktorú možno počas splácania zvýšiť, či znížiť
 • odklad splátok až na 6 mesiacov. ZADARMO a pre každého
 • výhodné úroky už od 7,5% ročne
 • bez potvrdenia o príjme (viac v texte)
 • bez ručiteľa
 • poplatok za poskytnutie úveru 0 EUR
 • možnosť úverového poistenia
 • možnosť čerpania pôžičky aj na iný účet ako účet v Poštovej banke
 • možnosť mimoriadnej splátky i predčasného vyplatenia ZADARMO
 • AKCIA: Odklad splátok na 6 mesiacov ZADARMO!

Lepšia splátka od Poštovej banky v skratke

výška pôžičky: 400 – 30.000 €
splatnosť: 12 – 120 mesiacov
ročný úrok: od 7,5 % p.a.
ručenie: nie
bezplatný odklad: áno

Chcem pôžičku

Rýchlo a jednoducho

Lepšia splátka od Poštovej banky Vám poskytne financie až do výšky 30 tis. EUR. Dobu splatnosti si zvolíte vo výške od jedného až do desiatich rokov. Vyplatíte si svoje pôžičky a úvery v iných bankách či nebankovkách a zbavíte sa nevýhodných splátok. Miesto toho získate jediný produkt s výhodnejšou splátkou. Úroková sadzba už od 7,5 % ročne patrí k jedným z najlepších na trhuKeďže Lepšia splátka od Poštovej banky predstavuje druh konsolidačnej pôžičky, základným predpokladom pre jej získanie je existencia minimálne jedného úverového produktu. Konsolidovať môžete pôžičky, úvery, či kreditné karty. A to bankových i nebankových spoločností.

Samozrejmosťou je vek minimálne 18 rokov a trvalý pobyt na území SR. V prípade záujmu o pôžičku Lepšia splátka od Poštovej banky vyplňte krátky formulár a zvoľte si čas, kedy chcete byť kontaktovaní. Potom už len počkajte na telefonát úverovej špecialistky Poštovej banky a spolu žiadosť dokončíte. Pre tento krok je potrebné si prichystať kópie úverových zmlúv pre spotrebiteľské a hotovostné pôžičky, ktoré chcete vyplatiť. Konsolidovať môžete spotrebné úvery bánk, pôžičky nebankových subjektov, kreditné karty, kontokorenty a povolené prečerpania na bežnom účte i nákupy na splátky. V prípade záujmu si môžete prezrieť ilustračný príklad výpočtu ceny pôžičky.

Podmienky poskytnutia Lepšej splátky od Poštovej banky
 • minimálne 1 úverový produkt v niektorej z bánk (t.j. úver, kreditnú kartu, alebo debet na osobnom účte), alebo pôžičku v nebankovej spoločnosti
 • vek minimálne 18 rokov
 • trvalý pobyt na území SR
 • pre zamestnancov (zamestnaní minimálne po dobu 3 mesiacov), živnostníkov (podnikajúci minimálne 2 roky s podaným daňovým priznaním za predchádzajúce obdobie) a dôchodcov (poberajúci dôchodok)

Flexibilné splácanie

Pozitívne hodnotím fakt, že Lepšia splátka od Poštovej banky Vám bude poskytnutá bez potreby ručiteľa. Nevyžaduje sa ani zaistenie úveru nehnuteľnosťou, ani iná forma ručenia. Za ďalšiu výhodu považujem flexibilnú splátku. Výšku mesačnej splátky si v prípade potreby môžete jednoducho znížiť. Alebo naopak zvýšiť a skrátiť tak dobu splatnosti.

Ako pri väčšine konsolidačných pôžičiek, aj v tomto prípade máte možnosť požiadať o peniaze navyše. Odporúčam však rozvážnosť a dobre si premyslieť, či je takáto žiadosť naozaj nevyhnutná. Je dobré si vziať na plecia len toľko, koľko unesieme.

Ďalším plusom pôžičky „Lepšia splátka od Poštovej banky“ je poplatok za poskytnutie úveru. Ten je vo výške 0 EUR. Výhodou je aj možnosť odkladu splátok až na 6 mesiacov. Zadarmo a pre každého. Je však dobré na túto možnosť hľadieť skôr ako na „poistku pre prípad núdze“, než počítať s ňou dopredu. 6 mesačných splátok sa totiž nevyparí, ale prirátajú sa ku zvyšnej (nesplatenej) časti úveru. Výška mesačnej splátky sa tak jemne zvýši.

Chcem pôžičku

Pôžička na občiansky preukaz

Lepšia splátka od Poštovej banky  Vám vo väčšine prípadov bude poskytnutá na občiansky preukaz. Uvedené však platí iba pre žiadateľov zamestnaných v SR, ktorí čerpajú pôžičku na účet od Poštovej banky. SZČO, dôchodcovia, či pracujúci v zahraničí budú musieť zdokladovať schopnosť úver splácať (pravidelný príjem). Od koho sa aké potvrdenia budú požadovať uvádzam nižšie a pripájam odkazy na originálne tlačivá Poštovej banky.

V prípade ak nie ste zamestnancom, máte pracovný pomer mimo SR, alebo pôžičku chcete čerpať z iného účtu ako v Poštovej banke, bude potrebné predložiť tieto dokumenty:

 • pri čerpaní pôžičky na účet vedený v inej banke ako Poštová banka – výpis z účtu nie starší ako 3 mesiace
 • SZČO– potvrdenie o výške daňovej povinnosti (stiahnuť)
 • dôchodci– potvrdenie o poberaní dôchodku (alebo potvrdenie o jeho priznaní)
 • v prípade, že ste:
  • zamestnanec pracujúci v Maďarsku
  • zamestnanec pracujúci v ČR
  • vojak z povolania (Ministerstvo obrany)
  • policajt (Ministerstvo vnútra)
  • záchranár, alebo hasič (Hasičský a záchranný zbor)
   – potvrdenie o výške príjmu zo závislej činnosti (stiahnuť)

Keby niečo

„Keby niečo“ a na splátku akosi nevychádza, máte dve možnosti. Buď využijete odklad splátok, ktorý rozoberám vyššie, alebo si necháte schopnosť splácať úver poistiť. V takom prípade bude za Vás  mesačné splátky hradiť poisťovňa. Ak náhle stratíte zamestnanie, či ostane dlhšiu dobu „PN“, môžete ostať pokojní. Úverovým poistením ochránite nielen seba, ale i svoju rodinu pred zbytočnými nepríjemnosťami. A to počas celej doby splácania, už od 1,5 EUR/ mesačne.

Kompletný prehľad poistenia a mesačných poplatkov produktu Lepšia splátka od Poštovej banky uvádzam v prehľadnej tabuľke nižšie. Vybrať si pri tom môžete z dvoch súborov poistenia: základný (poistenie pre prípad smrti, invalidity a práceneschopnosti) alebo komplexný (ktorý zahŕňa navyše aj poistenie pre prípad straty zamestnania).

Lepšia splátka od Poštovej banky. Úverové poistenie.

Nevýhody

 • poplatok za spracovanie úveru 2-4% z poskytnutej sumy
 • nutné zdokladovanie schopnosti splácať úver (dôchodci-potvrdenie o poberaní dôchodku, SZČO-potvrdenie o výške daňovej povinnosti)
 • preveruje úverový register
 • u SZČO vyžaduje nepretržitú podnikateľskú činnosť minimálne 2 roky

Keďže sa jedná o bankovú pôžičku, nie je prekvapivé, že od niektorých žiadateľov (SZČO, dôchodcovia i niektorí zamestnanci) sa vyžaduje potvrdenie o príjme, resp. zdokladovanie schopnosti úver splácať. Rovnako tak neprekvapí fakt, že Poštová banka preveruje bonitu svojich klientov. So záznamom v registri Lepšia splátka od Poštovej banky Vaša nebude. Treba počítať aj s tým, že banka si účtuje za spracovanie úveru poplatok a to:

 • vo výške 2% (pri čerpaní úveru na účet Poštovej banky),
 • alebo 4% (pri čerpaní úveru na účet v inej banke ako je Poštová banka)

zo sumy úveru. Splátky odporúčam platiť na čas, nakoľko za zaslanie upomienky si banka účtuje (nemalý) poplatok. Pri prvej upomienke 9,96 EUR, v prípade opakovaného upozornenia dokonca 24,90 EUR.

ZÁVER

Podobne, ako v prípade refinancovania so ZUNO, aj pri Poštovej banke sú podmienky pre poskytnutie pôžičky o čosi striktnejšie a nie každý ich musí spĺňať. Treba mať však na pamäti, že Lepšia splátka je produkt bankovej spoločnosti. A teda prísnejšie podmienky sú na mieste. Poštová banka je zvučným menom s množstvom pobočiek po celej SR, ktorých neustále pribúda. „Svoju banku“ tak budete mať kúsok od domu nech bývate kdekoľvek.

Ak sa rozhodnete pre Lepšiu splátku, získate pôžičku od spoločnosti s dlhoročnou tradíciou. Môžete si vyplatiť svoje úvery a dokonca získať financie navyše. S pôžičkou Lepšia splátka od Poštovej banky mám ja osobne veľmi dobre skúsenosti. Aj sľúbený odklad splátok na pol roka prebehol úplne hladko a bezproblémovo. Aj preto môžem produkt iba odporúčať.

Ak však máte záujem o finančné produkty nebankových spoločností, mohlo by Vás zaujímať splatenie úverov so spoločnosťou CETELEM.

Naše hodnotenie:
..

Chcem pôžičku

  2 komentáre na “Lepšia splátka od Poštovej banky – recenzia”

 1. Dobrý den,najhoršia banka na svete je Poštová Banka neodporučam nikomu si snov začat oni maju len svo zákon a hotovo.Nie su schopni dodržat reklamaciu 30dni oni potrebuju na to aspon podla nich 12mesiacov.Taká ochota čo priam srší od ich personálu strach.Pán.riad.Ing.Andrej Zatko nevie asi čo tam zamestnáva.Treba to tam poriadne prečistit .

   
 2. Tiez mam zlu skusenost s postovou bankou.Dala som odklad splatok na 6 mesiacov po 6 mesiacov splatku navysli co je normalne a dobu splatnosti predlzili na 6 mesiacov…nebola som oboznamena a nic mi neprislo len to ze splatka sa navysuje urobili to bez mojho suhlasu.Otrasna banka nikdy viac.NEODPORUCAM !!!!!!!@!

   

 Zanechať komentár