mar 272015
 

Pohotovosť pôžička logo spoločnostiSpoločnosť Pohotovosť, s.r.o. poskytuje krátkodobé pôžičky už viac ako 10 rokov. Za tento čas získala mnoho skúseností, silné postavenie na trhu a našla si cestu k mnohým klientom, ktorým za obdobie svojej existencie poskytla už niekoľko sto tisíc menších i väčších úverov. Pohotovosť sa zameriava na preklenutie krátkodobého nedostatku financií svojich klientov a tomuto trendu prispôsobuje i svoje produkty, čiže pôžičky.

 Pohotovosť pôžička v skratke

výška pôžičky: 100 – 4.500 EUR
splatnosť: 1 – 12 mesiacov
poplatok za poskytnutie pôžičky: áno
vyžaduje stretnutie so zástupcom spoločnosti áno
ručenie: nie

S Pohotovosťou získate pôžičku vo výške od 100 do 4.500 EUR. Na splácanie budete mať 1 až 12 mesiacov, čo pri vyšších sumách znamená, že výška Vašej mesačnej splátky sa bude hýbať rádovo v stovkách eur (!). S týmto treba počítať už od začiatku a pokiaľ zvažujete pôžičku vyššej sumy (3.000+), nezabudnite na rozumné nastavenie rozpočtov. Dobre si zvážte svoje finančné možnosti ešte pred podaním žiadosti. Predídete tak neskorším zbytočným komplikáciám.


U Pohotovosti získavate peniaze postupne. Ako nový klient nikdy nedostanete viac, než 1.000 EUR. Výška pôžičky sa však s každou ďalšou žiadosťou zvyšuje, a to až po ho hornú hranicu 4,5 tis. EUR. Firma poskytuje niekoľko druhov pôžičiek, ako je Najrýchlejšia pôžička (peniaze ešte v deň podania žiadosti), Narodeninová pôžička (zvýhodnené podmienky pre oslávenca ako napr. jeden mesiac zadarmo), či Pohotovka (expresne rýchle peniaze od 100 do 350 EUR).

Výhody:

 • pôžička až do 4.500 EUR
 • peniaze môžete mať expresne rýchlo, pri do žiadosti do 14.00 hod. ešte v ten istý deň
 • bez ručenia
 • dostupná aj pre študentov

Ako o pôžičku požiadať?

Ak si spomedzi nebankoviek vyberiete práve Pohotovosť, o pôžičku môžete požiadať troma spôsobmi:

 1. cez telefón
 2. osobne na pobočke
 3. cez internet

O pôžičku Pohotovosť môžete požiadať aj telefonicky, a to na bezplatnej linke 0800 155 155. Pôžičku tak môžete získať kedykoľvek, dokonca i cez víkend (do 17.00 hod.) Ďalšou možnosť je osobná návšteva na jednej z pobočiek Pohotovosti. Sú ich desiatky po celom Slovensku, takže nájsť nejakú „po ruke“ pre Vás určite nebude problém. Poslednou z možností, ako získať peniaze od Pohotovosti, je vyplnenie žiadosti cez internet. V tomto prípade stačí vyplniť jednoduchú online žiadosť a počkať na telefonický kontakt obchodného zástupcu. Ďalší postup a náležitosti potrebné k schváleniu žiadosti preberiete už s ním.

Rátajte s tým, že ak chcete pôžičku získať, budete musieť absolvovať osobné stretnutie so zástupcom firmy. Navyše priamo u Vás doma. Je to totiž základná podmienka poskytnutia úveru.

Za poskytnutie pôžičky budete platiť poplatok, ktorého výška však ostáva neznáma. Jediný údaj, ktorý spoločnosť na svojich stránkach poskytuje, je, že výška poplatku je „tabuľkovou hodnotou“ a ak ju chcete zistiť zájdite si na pobočku.

Komu je pôžička určená?

Pohotovosť pôžička je primárne určená pre všetkých s pravidelným príjmom a študentom. A práve tým posledným slovom sa odlišuje od ponúk väčšiny ostatných nebankoviek, kde študenti peniaze jednoducho nedostanú. Pokiaľ študujete aj vy a boli ste v situácii hľadania pôžičky, určite mi dáte za pravdu, že ste to nemali až tak jednoduché.

O pôžičku pohotovosť môžete požiadať nielen pokiaľ študujete, ale i v prípade, ak ste zamestnancom, dôchodcom, či živnostníkom. Tých z Vás, čo nemajú radi papierovanie, nepoteším. Pre získanie pôžičky ich budete potrebovať hneď niekoľko. Zdokladovať budete musieť svoju totožnosť, svoj príjem, ako i potvrdiť adresu trvalého bydliska. Bez ohľadu na to, do ktorej kategórie žiadateľov patríte, budete potrebovať tieto doklady:

 • pre overenie Vašej totožnosti:
  • občiansky preukaz
  • ďalší preukaz totožnosti
   (rodný list, vodičák, sobášny list,…)
 • pre overenie adresy Vášho trvalého pobytu:
  • doklad s uvedením Vašej adresy nie starší ako 1 mesiac
   (potvrdenie o zaplatení plynu, elektriny, SIPO, a pod.)

Ďalšie doklady, ktoré budete predkladať, už súvisia s Vaším pracovným zaradením. Slúžia na potvrdenie skutočnosti, že máte a (poberáte) pravidelný príjem, či už vo forme zamestnaneckej mzdy (príjem zo závislej činnosti), dôchodku, alebo príjmu z podnikania. Pokiaľ ste študent nachystajte si potvrdenie o návšteve školy.

 • zamestnancipotvrdenie o príjme, kópia pracovnej zmluvy
 • dôchodcovia – potvrdenie o výške dôchodku a jeho poberaní
 • živnostníci – kópia potvrdenia o podaní daňového priznania za posledný rok
 • študenti – potvrdenie o návšteve školy nie staršie ako 1 mesiac

Nevýhody:

 • musíte mať pravidelný príjem
 • splatnosť maximálne 12 mesiacov (vysoké splátky)
 • suma pôžičky sa zvyšuje postupne (pri opakovaných žiadostiach)
 • výška poplatkov nie je známa
 • vyžaduje viacero dokladov a potvrdení

Záver

Pokiaľ so spoločnosťou Pohotovosť skúsenosti nemáte a chcete si požičať prvýkrát, na sumu väčšiu ako 1.000 EUR môžete zabudnúť. Ak však budete splátky platiť načas, zvýšite si tým svoju bonitu, a každá ďalšia pôžička môže byť vyššia ako tá pred ňou. S výnimkou skutočnosti, že pôžičku môžu čerpať aj študenti, svojou ponukou sa Pohotovosť nijak výrazne od ostatných nebankoviek neodlišuje.

Otázna však ostáva dôveryhodnosť spoločnosti ako takej. Informácie o prípadných poplatkoch a pokutách na stránkach firmy jednoducho nenájdete. Ak ste sa rozhodli pre Pohotovosť, určite si zájdite na jednu z pobočiek ešte pred podaním žiadosti. Tu (snáď) odpovede na tieto otázky dostanete a vyhnete sa nemilým prekvapeniam, napríklad vo forme dodatočných poplatkov za poskytnutie pôžičky.


Naše hodnotenie:
..

Kontakt a adresa spoločnosti:
POHOTOVOSŤ, s. r. o.
Pribinova 25
811 09 Bratislava
info@pohotovost.sk

Tel:  +421 2 209 04 155
Fax: +421 2 209 04 209

  3 komentáre na “Pohotovosť pôžička – oplatí sa mi? Kompletná recenzia.”

 1. Pohotovost mi pripada ako stat v state, neplati na nich nic, sustavne porusuju zakony a skusaju bludy na ludi. Preco, ked ma dozor NB Slovenska, pytam sa preco to nesetria a neriesia? Ved zakony sa menili a pohotovost to nerespektuje. Dakujem.

   
 2. Pytam sa, preco NB Slovenska nezoberie licenciu spol. Pohotovost, ved nadalej poskytuje pozicky s uzernickym urokom cca az 90%. Aky to maju dohlad nad nebankovkami, ked to nepreveruju, nesetria? Takisto aj Proficredit ide s urokami do 100% a viac. Preco aj im nezoberu licenciu, ved nech sa NB Slovenska zamysli nad tym, naco sa menili zakony v prospech spotrebitela, ked to nevedie k nicomu, len k zufalstvu. A nebankovky sa len vysmievaju ludom a vyhrazaju.

   
 3. Ak ma spol. Pohotovost zakaz siahat na majetok, musia to respektovat. Ved zmluvy, ktore uzatvarali v roku 2008 a dalsie roky su pravne neplatne, ake zmenky prosim vas, ved tie su neplatne, o to sa predsa nemoze sud opierat. Totalny blud a exekutor Kruty na zaklade takychto vymahani bol postaveny sudom mimo zakon. Bud bude spol. Pohotovost to respektovat alebo bude na nu podana hromadna zaloba. Nech respektuju zakony, lebo ked ich budu porusovat bude na nich podane aj trestne stuhanie.

   

 Zanechať komentár