nov 272014
 

Refinancovanie so ZUNO. Bankovky.Refinancovanie so ZUNO je finančným produktom spadajúcim do kategórie konsolidačných pôžičiek. Konsolidácia slúži na zlúčenie Vašich finančných záväzkov do jedného, výhodnejšieho produktu s lepšou splátkou. Medzi záväzky možno radiť úvery, pôžičky, kreditné karty, či dokonca nákupy na splátky. Vyplatiť staré pôžičky, zbaviť sa starých dlžôb a získať jedinú pôžičku. To je hlavný účel konsolidácie, alebo refinancovania úverov.

O ZUNO

Hoci ZUNO je bankou pomerne mladou a na území SR pôsobí len od roku 2010, na jej pozadí stojí silná a stabilná rakúska banková skupina Raiffeisen Bank International so 125-ročnými skúsenosťami.  V rámci regiónu strednej a východnej Európy si Raiffesisen Bank na finančnom trhu dlhodobo udržuje jednu z vedúcich pozícii. Má zastúpenie v 17 krajinách, kde prostredníctvo svojich 3.100 pobočiek poskytuje kvalitné služby pre 14,2 milióna spokojných zákazníkov.

Výhody

 • možnosť konsolidovať pôžičky a úvery až do výšky 20.000 EUR
 • ročné úročenie už od 6,9% p.a.
 • nevyžaduje ručiteľa
 • možnosť navýšenia úveru
 • splátkové prázdniny na jeden mesiac v roku
 • 0 EUR poplatky za poskytnutie pôžičky na refinancovanie
 • nový bankový účet ZADARMO, mesačný poplatok za jeho vedenie 0 EUR
 • podpísanie dokumentov prostredníctvom SMS, všetko vybavíte on-line
 • úverové poistenie pre prípad nečakaných udalostí

Refinancovanie so ZUNO v skratke

výška pôžičky: 500 – 20.000 €
splatnosť: 6 – 72 mesiacov
ročný úrok: od 6,9% p.a.
kontrola registra: áno
vyžaduje ručiteľa: nie

Ako získam pôžičku?

Pôžička „Refinancovanie so ZUNO“ je určená všetkým žiadateľom vo veku minimálne 18 rokov (resp. 21 rokov u SZČO) a povolením pre pobyt na území SR. Ďalej sa požaduje pravidelný príjem v minimálnej výške 250 EUR/ mesiac, ktorý bude potrebné zdokladovať. Je teda určená všetkým zamestnancom, SZČO a dôchodcom. Refinancovať môžete svoje záväzky už od 500 EUR. Do jedného produktu s výhodnejšou splátkou môžete spojiť Vaše  úvery, pôžičky, kreditné karty a povolené prečerpania (debety). Refinancovať môžete až 10 rôznych finančných produktov. Podrobný zoznam bankových a nebankových spoločností, ktorých produkty môžete so ZUNO refinancovať, nájdete na tomto odkaze.

Chcem pôžičku

Refinancovanie so ZUNO – podmienky získania

 • minimálny vek žiadateľa 18 rokov(v prípade zamestnancov), resp. 21 rokov ( v prípade SZČO)
 • povolenie pre pobyt na území SR
 • zdroj čistého mesačného príjmu vo výške 250 € a viac (u SZČO sa vychádza z výpočtu: ročný daňový základ vydelený 12)
 • pre zamestnancov, SZČO a dôchodcov
 • žiadne záznamy v bankových i nebankových úverových registroch

Garancia zníženia úroku

S nižším úrokom a s rovnakým obdobím splácania na pôžičke zaplatíte celkovo menej. Navyše, všetko bez poplatkov za poskytnutie pôžičky. S úrokovou tabuľkou uvedenou nižšie zistíte výšku svojho nového úroku veľmi ľahko. Okrem toho si môžete vybrať jeden mesiac v roku, kedy splátku jednoducho platiť nemusíte. Dostanete od ZUNO splátkové prázdniny.

Úroková tabuľka od ZUNO banky. Zníženie úrokov.

Úverové poistenie

Ako väčšina ostatných úverových produktov, aj „Refinancovanie so ZUNO“ poskytuje možnosť úverového poistenia. Vďaka nemu ochránite nielen seba, ale i svojich blízkych, ak sa vyskytnú nečakané životné udalosti (napr. strata zamestnania). V dnešnej dobe je takáto služba už viac-menej štandardom. Ak máte záujem si schopnosť splácať úver nechať poistiť, viac informácií nájdete TU.

Papierovanie bez papierovania

Ponuka „všetko vybavíte on-line“ bez potreby návštevy pošty či pobočky znie naozaj lákavo. Nemusieť tak vystrčiť z domu nos, všetky dokumenty naskenovať a poslať elektronicky. A vo finále zmluvu podpísať SMS-kou… je to naozaj tak? Pozrime sa na to.

1. Podanie žiadosti

Pre získanie pôžičky „Refinancovanie so ZUNO“ stačí vyplniť jednoduchý ONLINE formulár a odoslať ho. Potom už len vo Vami zvolenom čase počkáte na telefonát úverového špecialistu a spolu žiadosť dokončíte.

..

2. Založenie účtu

Pre poskytnutie pôžičky na refinancovanie bude je potrebné zriadiť si v ZUNO bankový účet. Pozitívne je, že zriadenie, ako aj vedenie účtu, je úplne ZADARMO. Potreba úhrady pravidelných mesačných poplatkov v tomto prípade úplne odpadá. Získate tak nový účet a je len na Vás, či ho budete využívať výhradne pre účel splácania pôžičky, alebo ako svoj bežný bankový účet pre komplexnú správu Vašich výdavkov a financií. Spôsoby, ktorými možno účet zriadiť sú dva a je len na Vás, pre ktorý z nich sa rozhodnete.

Ak dávate prednosť pohodliu a rýchlosti, odporúčam možnosť č.1, t.j. všetko vybaviť cez internet. Požadované dokumenty naskenujete, elektronicky odošlete a zmluvu podpíšete on-line, cez SMS-ku. Všetky dokumenty, vrátane Vašej zmluvy, budete mať dostupné on-line vo Vašom užívateľskom konte.

Naopak, ak Vám nevadí chvíľku si počkať a dávate prednosť „papierovej klasike“, zvoľte si druhú možnosť.  Vtedy Vám zmluvu a všetky potrebné dokumenty prinesie kuriér. Ten však má na doručenie lehotu 3 dni.

..

A ak by spoločnosť náhodou potrebovala ešte nejaké dodatočné informácie, zavolá Vám. Ja osobne mám zriadený bankový účet aj v ZUNO a na základe vlastných skúseností ho môžem iba odporučiť. Vedenie za 0 EUR, on-line konto prehľadné a jednoduché.

Chcem pôžičku

3. Získanie finančných prostriedkov

V poslednom kroku nasleduje vyplatenie starých úverov a pôžičiek. Toto sa realizuje bezhotovostným prevodom peňazí na účty dotknutých spoločností (bankových i nebankových), čiže znovu cez internet. V prípade, ak ste požiadali o peniaze navyše, budú Vám zaslané na Váš nový ZUNO účet.

..

Refinancovanie so ZUNO je vybavené. A komplet cez internet.

Nevýhody

 • vyžaduje potvrdenie o príjme
 • minimálny mesačný príjem 250 EUR
 • vyžaduje založenie bankového účtu v ZUNO
 • preveruje úverový register (databázy Credit Bureau, SOLUS a Sociálnu poisťovňu)
 • nie je možné refinancovať hypotéku, úver zo stavebného sporenia, ani lízing
 • výšku úrokov sa dozviete až po odoslaní žiadosti a dokumentov

Ako obmedzujúcu vnímam potrebu zdokladovania príjmu, a to v minimálnej výške 250 EUR. Nie je to však nič prekvapivé, nakoľko sa jedná o pôžičku bankového subjektu a nie nebankovky, ktorá je mnohokrát automaticky zaradená do kategórie „nižšia dôveryhodnosť“. V dnešnej dobe je mnoho ľudí schopných úver splácať, len nemajú túto skutočnosť ako vydokladovať. Taktiež treba rátať s tým, že si budete musieť založiť nový účet. Výhodou však je, že to ide veľmi ľahko. Všetko vybavíte cez internet a hlavne zadarmo. Vedenie účtu je taktiež za 0 EUR. Ďalšie obmedzenie sa vzťahuje na produkty, ktoré majú byť predmetom konsolidácie. Môžete vyplatiť staré úvery od iných bánk, či pôžičky nebankoviek. Pri produkte „Refinancovanie so ZUNO“ však so žiadosťou o konsolidáciu hypotéky, lízingu, či úveru zo stavebného sporenia nepochodíte.

Počítajte s tým, že celkovú výšku ročných úrokov budete vedieť až po odoslaní žiadosti a poskytnutí potrebných dokumentov. Každá žiadosť o „Refinancovanie so ZUNO“ sa totiž posudzuje individuálne. Dobrou správou je, že pokiaľ sa Vám úroky budú zdať vysoké a ponuka nevýhodná, v žiadosti jednoducho pokračovať ďalej nebudete.

Taktiež splátkové prázdniny, na ktoré máte nárok jeden mesiac v roku, sa týkajú len istiny a úrokov. Nevťahujú sa na úverové poistenie, ani poplatky za doplnkové služby (ak by ste sa pre ne rozhodli). Navyše, splátka istiny a úrokov, ktoré ste počas prázdnin nezaplatili, budú zahrnuté do ostatných mesačných splátok. Tí z Vás, ktorí majú záznamy v úverovom registri, by sa mali poobzerať po ďalších možnostiach financovania. ZUNO totiž preveruje databázy neplatičov Credit Bureau, SOLUS a Sociálnu poisťovňu.

ZÁVER

Vzhľadom k tomu, že sa jedná o bankovú spoločnosť, je celkom pochopiteľné, že kritéria poskytnutia pôžičky sú nastavené o čosi prísnejšie. Refinancovanie so ZUNO rozhodne nie je „úverom pre každého“. Na druhú stranu, ak splníte podmienky, získate pôžičku s výhodným úročením a zbavíte sa starých dlhov . A ako bonus budete mať nový bankový účet úplne zadarmo. Ak sa rozhodnete pre refinancovanie so ZUNO, bude to dobrá voľba.

Ak máte záujem o konsolidáciu, ale s iným produktom, mohla by Vás osloviť „Lepšia splátka“ od Poštovej banky. Ak dávate prednosť nebankovým spoločnostiam odporúčam pozrieť sa na spoločnosť CETELEM a jej pôžičku na splatenie úverov.

Naše hodnotenie:
..

Chcem pôžičku

  Jeden komentár na “Refinancovanie so ZUNO – recenzia”

 1. POTREBUJETE Legit úver vo výške 2% Ak áno láskavo EMAIL 🙂 willamhom01@live.com nás pre VIAC INFORMÁCIÍ

  Plné názvy:
  COUNTRY:
  Suma potrebná:
  doba trvania:
  TEL:
  SEX:
  AGE:
  Uistite sa, že Napíšte nám na: willamhom01@live.com

  +2348156031214

   

 Zanechať komentár