mar 132015
 

Pôžičky pre dôchodcovPokiaľ čítate tieto riadky zrejme aj vy patríte medzi dôchodcov, ktorí si chcú požičať. Možno zháňate len pár stovák, možno niekoľko tisíc. Tak či tak, predtým, ako o pôžičku požiadate, zvážte si svoje finančné možnosti. Každý z nás, by si mal pred podaním žiadosti položiť niekoľko základných otázok:

 • Na čo si chcem požičať?
 • Je to naozaj nevyhnutné?
 • Ak mi chýbajú peniaze už teraz, z čoho budem splácať neskôr?
 • Ako veľmi splátka pôžičky ovplyvní môj mesačný rozpočet?

Je všeobecne známe, že výška slovenských dôchodkov rozhodne nepatrí k najvyšším na svete. Rozvážnosť je preto na mieste.

Pôžičky pre dôchodcov a vek

Základný predpoklad-pravidelný príjem vo forme dôchodku, väčšina z vás zrejme spĺňať bude. O čosi komplikovanejšie to už však býva s vekom žiadateľa. Takmer každá banková i nebanková spoločnosť má nasadený istý „vekový strop“, po prekročení ktorého vám pôžičku jednoducho neposkytne. Ten sa najčastejšie pohybuje okolo čísla 65. To znamená, že pokiaľ máte viac ako 65 rokov, úver nezískate. Našťastie, nie je tomu tak vždy.

Existujú totiž aj spoločnosti, u ktorých pochodíte aj s vyššími číslami. Príkladom sú spoločnosti Poštová banka a ZUNO, v ktorých dostanete pôžičku aj keď vám je 70. K overeným nebankovkám patrí  PROFI Credit, kde sa toleruje vek žiadateľa až do výšky 72 rokov. A to už je, pri pôžičkách a úveroch, jedna z najvyšších vekových hraníc vôbec.

NÁŠ TIP:  NOVINKA – PÔŽIČKA,
s ktorou získate až 25.000 EUR a naozaj nízke splátky!
Úver, ktorý sa oplatí!

CHCEM pôžičku

Majte na pamäti, že niektorí poskytovatelia pôžičiek zohľadňujú okrem vášho veku v čase podania žiadosti i najvyšší prípustný vek v čase splatenia pôžičky. Ako príklad môžem uviesť spoločnosť CETELEM, ktorá síce poskytuje pôžičky do veku žiadateľa 62 rokov, no pri zložení poslednej splátky pôžičky nesmiete mať viac ako 65. To znamená, že pôžičku síce dostanete, no jej splatnosť bude maximálne 3 roky.

Dôchodok mám, vek tiež…kde pôžičku zoženiem?

Je dobré vedieť, že s pribúdajúcim vekom sa počet poskytovateľov pôžičiek zvyčajne znižuje. To isté platí aj o sume, ktorú si chcete požičať-a teda najväčší výber budete mať práve pri nižších pôžičkách.

1. Nebankové spoločnosti

Takzvané „krátkodobé“ pôžičky, kde splatnosť nepresahuje 1 mesiac a výška pôžičky niekoľko stovák, získate ľahko. V mnohých prípadoch nebudete potrebovať ani potvrdenie o dôchodku. Vystačíte si s mobilným telefónom a občianskym preukazom. Ide o tzv. „fínske pôžičky“, ktorých výhradným poskytovateľom sú nebankové spoločnosti.
-požadovaný vek: do 65 rokov

Ferratum

-pôžička cez internet do 350 EUR
-prvá pôžička vo výške 30 EUR
-pôžička pre dôchodcov bez kontroly registra

Ferratum logo spoločnosti

CreditOne

-pôžička už od výšky 5 EUR
prvá pôžička zadarmo (0 EUR poplatky, 0% úroky)
-z kategórie „rýchle pôžičky“

CreditOne.sk logo

2. Pôžičky pre dôchodcov a banky

Pokiaľ ste na dôchodku a chcete pôžičku, peniaze môžete získať aj v banke. Tu sú však zvyčajne podmienky nastavené o čosi prísnejšie. Často sa napríklad vyžaduje minimálna výška dôchodku. Pokiaľ však prejdete sitom, odmenou vám budú výhodnejšie úverové podmienky v porovnaní s nebankovkou. Tie sa prejavia predovšetkým v podobe nižšieho úročenia. Sumy pôžičiek sa hýbu v širokom rozmedzí, od „stovky“ až po niekoľko (desiatok) tisíc eur.
-požadovaný vek: do 70 rokov

Poštová banka

-pôžička už od 100 EUR
nízke splátky so splatnosťou až 120 mesiacov
-banková pôžička s výhodným úročením

Postova banka logo

ZUNO

-pôžička od výšky 2.000 EUR
splátky už od 11 €/ mesačne
-výhodná pôžička bez ručenia

ZUNO banka logo

3. Ponuka pre najstarších

Spoločnosť s jednou z najvyšších vekových hraníc pre schválenie žiadosti o pôžičku je PROFI Credit. Získať môžete až 3 tis. EUR na dobu až 42 mesiacov. Ak by Vám bolo málo, sumu pôžičky si môžete kedykoľvek počas splácania navýšiť.
-požadovaný vek: do 72 rokov

PROFI Credit

-pôžička od 300 do 3.000 EUR
-peniaze na účte do 24 hodín od schválenia
-bez ručenia, bez účelu

Profi Credit logo

4. Americká hypotéka

Pokiaľ ste so žiadosťou nepochodili v banke, možno budete mať väčšie sťastie u nebankovky. Nebanková spoločnosť ÚVER4you vám požičia až 30 tis. EUR. Ide o úver zaistený nehnuteľnosťou, ktorý sa označuje ako americká hypotéka. Dobre si však svoju žiadosť premyslite a zvážte. V tomto prípade totiž budete musieť ručiť tým najcennejším, čo máte-vlastnou strechou nad hlavou.

ÚVER4YOU

-pôžička až do 30 tis. EUR
-už aj pre dôchodcov
nutnosť ručiť nehnuteľnosťou

pôžička od ÚVER4you

Záver

Pokiaľ sa rozhliadate a hľadáte vhodné pôžičky pre dôchodcov, mali ste sa možnosť presvedčiť, že ponuka je naozaj široká. Jediným obmedzením Vám môže byť Váš vek, i keď i v tom prípade sa dá pomôcť. Pôžičku tak môžete získať dokonca i po 70-tke.

Ak zvolíte nebankovú spoločnosť, máte väčšiu šancu na úspech, no menšiu na výhodnejšie podmienky. Vyššia schvaľovanosť žiadostí je totiž často podmienená vyšším úročením. Preto odporúčam, pokiaľ je to možné, čerpať pôžičku radšej u jednej z bánk.

Zváženie svojich finančných možností pred podaním žiadosti považujem za samozrejmosť.

  5 komentárov na “Pôžičky pre dôchodcov – teraz ešte dostupnejšie”

 1. Prečo dávate pôžičku pre dôchodcov keď im ju nedáte

   
  • Dobrý deň,

   mrzí ma Vaša negatívna skúsenosť s niektorým z poskytovateľov pôžičiek. Každopádne nejde o nás. Náš portál bol založený za účelom poradenskej činnosti a nasmerovania žiadateľov ku spoločnostiam, kde je najvyššia šanca s ich žiadosťou uspieť. Ak máte nejaké otázky ohľadom pôžičiek, alebo potrebujete poradiť, určite sa ozvite na info@dobrepozicky.sk. Radi Vám pomôžeme!

   Pekný deň.
   Jana

    
 2. Dobrý večer, už som si preštudovala všetky možné i nemožné ponuky na pôžičky, ale pre dôchodcov, ktorí majú 72 rokov som nenašla ani jednu ponuku. Prosím Vás, prečo toľko reklám a ešte k tomu pozitívnych, keď na takýchto ľudí ako som ja sa to nevzťahuje. To máme umrieť od hladu, alebo skočiť pod vlak (tam je to takmer isté), alebo sa obrátiť na nejakých podvodníkov? Ja osobne súrne potrebujem 3 OOO eur, ale niet tej sily, aby nejaká banka, alebo nebankovka mi vyšla v ústrety. Zatiaľ toľko … Prajem Vám veľa klientov, ktorí spĺňajú Vaše požiadavky a ja si zajtra pôjdem natrhať púpavy (tej mám plný dvor) a urobím si púpavový šalát a polievku zo žihľavy. S úctou Valentína Királyová

   
 3. Dobrý deň!

  Chcem sa len opýtať,či sa dá vybaviť pôžička pre dôchodcu,ktorý nemá účet,ani ho nechce,či je všade podmienka mať vlastný účet?

  Ďakujem Anita

   
 4. Mám vážny záujem o úver 5000€ale som v registri, mám 67 rokov, mám malú zrážku z dôchodku, prosím poradiť, kde mi požičajú, súrne prosím odpoveď, ďakujem

   

 Zanechať komentár