feb 032015
 

mBank kreslomBank ste si mohli na slovenskom trhu všimnúť prvýkrát 25. novembra 2007. Od začiatku ide cestou nulových poplatkov. Mnohé zo svojich služieb poskytuje klientom úplne zadarmo. Známou sa stala predovšetkým vďaka produktu mKonto. Ide o bežný bankový účet, ktorého vedenie Vás nestojí ani cent. mKonto každoročne získava prestížne ocenenie „Zlatá minca“ v kategórii najlepšie produkty bánk. Toto ocenenie udeľuje skupina finančných expertov tým najlepším bankovým inštitúciám a ich produktom.

mKonto – poplatky a parametre

SLUŽBA Výška poplatku
mesačný poplatok za vedenie bežného účtu mKonto 0 EUR
prichádzajúce platby v rámci SR 0 EUR
odchádzajúce platby v rámci SR 0 EUR
prichádzajúce SEPA platby 0 EUR
odchádzajúce SEPA platby 0 EUR
inkaso (zadanie, zmena a zrušenie) 0 EUR
trvalé príkazy (zadanie, zmena, zrušenie) 0 EUR
mesačný výpis z účtu v elektronickej podobe 0 EUR
zriadenie účtu 0 EUR
vedenie účtu 0 EUR
zrušenie účtu 0 EUR
pripísanie došlej platby 0 EUR
poplatok za debetnú kartu k účtu
(v prípade, že ju používate aspoň 1x mesačne)
0 EUR


Kompletný prehľad poplatkov súvisiacich s vedením účtu mKonto, označovaný aj ako „cenník mKonto“.

Čo s mKontom získam?

 • skvelý bežný účet a prehľadný internetbanking
 • 1x do mesiaca si môžete vybrať peniaze úplne ZADARMO. Z ktoréhokoľvek bankomatu.
 • vďaka prehľadnému cenníku budete mať všetky poplatky pod kontrolou
 • debetná karta k účtu ZADARMO
 • založenie, vedenie a zrušenie účtu ZADARMO
 • zrealizovanie platieb medzi účtami mBank OKAMŽITE

Karta k účtu ZADARMO. Výber z bankomatu tiež.

Kartu k účtu budete mať ZADARMO, ak ňou každý mesiac zaplatíte aspoň 20 EUR. Je pritom úplne jedno, či to bude jeden väčší nákup (za 20 €), alebo viaceré menšie. Mesačný poplatok za debetnú kartu odpadá aj v prípade, ak máte od mBank úverový produkt. K týmto patrí mHypotéka a mPôžička, ale aj mKreditka či povolené prečerpanie mRezerva. Ak nespĺňate ani jednu z požiadaviek, za debetnú kartu k účtu zaplatíte poplatok. A to 1 EURO/ mesačne.

Čo teda musím urobiť, aby som mal kartu k účtu celkom zadarmo?
Nič. Iba ju používať. Stačí raz za mesiac zaplatiť kartou jeden väčší nákup za potraviny (20 EUR) a je to.
mBank debetná karta zadarmo
Kedy by som musel platiť 1 EURO mesačne za debetnú kartu?

-ak nepoužijete svoju kartu ani raz do mesiaca
-ak ju síce použijete, no celkový objem „platieb kartou“ bude menší ako 20 EUR/ mesačne
-nevyužijete svoju kartu, ani žiaden úverový produkt mBank

mBank debetná karta

Určite sa niektorí pýtajú, prečo spoplatnenie karty? Vďaka dlhoročným skúsenostiam viem, že donedávna mala mBank nastavené pravidlá inak. Za kartu sa síce neplatilo, no spoplatnené boli výbery z bankomatu. Pokiaľ ste chceli mať zadarmo aspoň jeden, museli ste platiť kartou. A to minimálne 80 EUR/ mesačne. V opačnom prípade ste platili 1,20 €/ výber. Teraz sa podmienky menia. A určite k lepšiemu. Jedne výber je zadarmo automaticky (platné od 1.3.2015). A môže ich byť aj viac. Čím viac budete kartu používať, tým viac výberov ZDARMA získate. A ako som už spomenula vyššie, celkom jednoducho môžete mať zadarmo i kartu k účtu.

mBank výbery z bankomatu

Platba kartou a výber z bankomatu

Chcem účet ZADARMO

Späť ku spoplatneniu karty. Prečo sa mBank pre tento krok rozhodla? S výrobou i vedením debetnej karty sú totiž spojené náklady a poplatky. Jak jednorazové, tak pravidelné. Spoplatnenie neaktívnych kariet má tak zabrániť prenosu nákladov za ich vedenie na ostatných klientov. Na klientov, ktorí svoju kartu využívajú pravidelne. Tým mBank tieto poplatky rada zaplatí sama 😉

Podmienky pre bezplatné využívanie karty sú pritom výrazne pod hodnotami a požiadavkami konkurenčných bánk. 

mBank a pobočky

Ide takmer výhradne o internetovú banku. Pobočky mBank  a mKiosky na SR plnia predovšetkým funkciu poradenských centier. Treba si uvedomiť, že ich nie je veľa. Pokiaľ však neradi stojíte v dlhých radoch, rovnako ako ja, mám pre Vás dobrú správu. S mBank vybavíte takmer všetko cez internet. Vzory tlačív si stiahnete z webu. Potom stačí ich už len vyplniť, podpísať (v niektorých prípadoch úradne overiť) a poslať poštou na sídlo spoločnosti. Pre tých, ktorým sa nechce chodiť na pobočky ani na web, je zriadená mLinka.

Žiadame o mKonto – vyplnenie žiadosti

V prvom kroku (a viac menej aj poslednom) vyplníte registračný formulár. Tu sa na úvod rozhodnete, či chcete žiadosť podpísať doma alebo na pobočke mBank. V prvom prípade nemusíte nikam chodiť a zmluvu Vám donesú až domov. Túto možnosť som využila i ja. V druhom si zájdete na pobočku a zmluvu podpíšete priamo tam.

Už pri vypĺňaní formulára si zvolíte typ účtu. Či chcete mať účet sami, alebo ešte s niekým (individuálny vs. spoločný účet). Rozhodnete sa, či chcete k účtu kartu, vyplníte osobné údaje, odsúhlasíte ich spracovanie a je to.

Karta Visa PayVawe mKonto

TIP: Pri voľbe platobnej karty máte na výber z dvoch možností: Visa PayWave, alebo Visa Classic. Jednoznačne odporúčam voľbu číslo 1. PayWave totiž patrí medzi bezkontaktné platobné karty. Platiť tak môžete bez zadania PIN-u a bez podpisu. A to až do výšky 20 EUR. Ušetríte kopu času.
 Podpísanie zmluvy cez kuriéra:
 • nemusíte nikam chodiť, zmluvu Vám donesú až domov
 • doručenie ZADARMO
 • počkáte si. Kuriér má na doručenie zmluvy až 2 dni. Počítajte s tým, že účet bude plne aktívny až keď sa podpísaná zmluva dostane do mBank.
TIP: Pamätajte na občiansky preukaz. Bude sa overovať pri podpise zmluvy. Pokiaľ máte škaredú fotku, vystačíte si aj s pasom 😉
Podpísanie zmluvy na pobočke:
 • okamžitá aktivácia účtu po podpísaní zmluvy na pobočke
 • nutnosť chodiť na pobočku
 • tých pobočiek nie je zas až toľko…

Zakladáme mKonto – vytvorenie účtu

V prvom kroku svoje mKonto musíte aktivovať. Na výber máte 2 možnosti:

a) cez internet

Prihlásenie je jednoduché. Všetky potrebné údaje dostanete od mBank. Sú však dočasné. „Prihlasovacie meno“, heslo i telekód. Prihlasovacie meno je vlastne číselný identifikátor, pod ktorým sa budete prihlasovať.

Po prvom prihlásení sa číselný kód vygeneruje na novo. A „dočasný identifikátor“ sa zmení na „trvalý“. Ku zmene hesla a telekódu budete vyzvaní automaticky. A to počas prvého prihlásenia. Telekód slúži na Vašu identifikáciu v prípade, ak sa rozhodnete využiť služby mLinky.

b) cez telefón

Svoje konto môžete aktivovať aj cez telefón. Stačí zavolať na mLinku – 0850 60 60 50. V tomto prípade si nachystajte nielen „dočasný identifikátor“ (7-miestne číslo), ale aj dočasný telekód. Budete ich potrebovať oba.

Ja osobne som za celé roky, čo mKonto využívam (od septembra 2010), nemusela mLinku použiť ani raz.

Ako to vypadá vo vnútri

Konto máme aktívne, môžeme sa veselo prihlasovať. A odhlasovať.

mBank prihlásenie do IB

Po úspešnej aktivácií mKonta nasleduje ešte úspešnejšie prihlásenie. Pod Vašim krásnym menom nájdete ponuku s troma položkami: „mHra, Správy a Nastavenia“. Okrem toho, hneď po prihlásení máte prehľad o všetkých vašich účtoch a zostatkoch. V mojom prípade sú to mKonto a eMax Plus.

mKonto úvodná obrazovka

Úvodná obrazovka po prihlásení sa do mKonta

Ovládať a spravovať vlastné konto sa budete učiť postupne. Navyše formou hry. mBank Vám bude dávať úlohy. A za ich splnenie Vás ocení frajerskými odznakmi 😉 Samozrejme môžete celú hru ignorovať. Ale nápad je to skvelý. Ja sama som sa týmto spôsobom naučila s novým mKontom pracovať. Lebo priznávam, na prvý pohľad to celé môže pôsobiť trošku zložito.

mKonto mHra

Časť mojich krásnych odznakov 🙂

mKonto nastavenia

Prehľadné a jednoduché nastavenia

Chcem zbierať krásne odznaky

Ďalej tu nájdete tri veľké tlačítka: PLATBY, MOJE FINANCIE a SUPERMARKET.

Ponuka „PLATBY“

Tu nájdete všetky informácie o Vašich platbách a zostatkoch na účtoch. Platbách došlých, i odoslaných, zostatkoch na účtoch bežných i sporiacich. Môžete sledovať históriu, prideľovať platbám kategórie, upravovať adresár, či riadiť a sledovať svoje rozpočty.

mKonto ponuka "PLATBY"

Ponuka „MOJE FINANCIE“

Jednoducho povedané-všetky Vaše produkty od mBank pod jednou strechou. Nájdete informácie o Vašich účtoch, sporeniach, kartách, úveroch, či investíciách. Také Vaše osobné finančné centrum.

mKonto ponuka "MOJE FINANCIE"

Ponuka „SUPERMARKET“

Posledná sekcia slúži na „kúpu nového tovaru“. Pokiaľ budete chcieť akýkoľvek ďalší produkt od mBank, stačí sa prihlásiť a v sekcii SUPERMARKET oň požiadať.

mKonto ponuka "SUPERMARKET"

A viete robiť s mKontom!

A ešte tri tipy na záver:

1) mKonto a vklad hotovosti

Mnoho ľudí sa pýta, ako majú vložiť peniaze na mKonto. Keďže mKiosky a pobočky sú celkom raritou. Na výber máte z troch možností:

 • vložíte hotovosť na svoj účet vedený v inej banke a prevediete na mKonto
 • vložíte hotovosť v pobočke ktorejkoľvek banky priamo na svoje mKonto (treba si vopred zistiť poplatky danej banky za tento typ služieb)
 • hotovosť vložíte v ktorejkoľvek pobočke Slovenskej pošty pomocou šeku (peňažný poukaz typu R)

2) SMS notifikácie

Ak sa rozhodnete pre aktivovanie SMS notifikácií, vedzte, že táto služba je spoplatnená. Výber typu SMS notifikácie prevediete v troch jednoduchých krokoch. Vybrať si môžete nielen požadovaný paušál, ale aj čas, kedy si prajete upozornenia zasielať. A či sa majú posielať aj po vyčerpaní paušálu. Jeho výška závisí od počtu notifikačných SMS. Najmenej však 1,19 EUR/ mesačne.

NASTAVENIA>>Notifikácie>>SMS notifikácia-AKTIVOVAŤ

mBank Paušál k notifikácii

3) mSporenie

Pokiaľ sa rozhodnete pre mSporenie, po jeho aktivácii ho nemusíte nájsť na prvýkrát. Mne samej sa to nepodarilo. Schováva sa tu:

MOJE FINANCIE>>Sporenie>>Pravidelné sporenie

nBank mSporenie

A tu už môžete robiť s Vaším účtom mSporenie čo budete chcieť. Prezerať si históriu, zmeniť spôsob sporenia, či odoslať nasporenú sumu na svoj účet. A na čo to vlastne celé je? So sporiacim účtom mSporenie si pravidelne odkladáte drobné sumy peňazí pri každej Vašej platbe. Ide o tieto typy platieb:

 • jednorázové platby odchádzajúce v Vášho účtu (vnútrobankové i medzibankové)
  -to znamená každý jednorázový prevod z Vášho účtu na iný účet. Nerátajú sa sem prevody medzi vlastným účtami, trvalé príkazy, SIPO, ani inkaso.
 • platby platobnými kartami (debetnými aj kreditnými) vrátane výberov hotovosti

Spôsob sporenia si nastavíte sami a môžete ho kedykoľvek zmeniť. Bokom sa tak s každou platbou odloží:

 • vopred stanovená suma, nezávislá od výšky platby (napr. 0,50 €);
 • alebo percento z transakcie (1-10% z výšky uskutočnenej platby)
 • alebo rozdiel medzi zaplatenou sumou a sumou zaokrúhlenou nahor na celých 5 € (zaokrúhľovanie)

Založenie a vedeni sporiaceho účtu mSporenie je opäť úplne zadarmo. Čím viac budete platiť, tým viac nasporíte. A váš nasporený zostatok Vám mBank ešte aj úročí! Úrokovou sadzbou 1,6% ročne. Áno, ja viem. Nie je to veľa. Ale poteší.

Sú to drobné sumy, čo sa budú odkladať. Ani si to nevšimnete. A keď po nejakom čase nájdete 50  EUR len-tak bokom, určite budete radi 😉

Záver

Pokiaľ sa rozhliadate po vhodnom bežnom účte, mKonto bude veľmi dobrým riešením. Ja nehovorím, že služby sú 100%-né, to nie sú nikde. Ale v pomere CENA vs. KVALITA je to jednoznačne jeden z najlepších produktov na trhu. Dosť často je mBank porovnávaná so ZUNO. Ak berieme v úvahu inetrnetbanking, poplatky súvisiace s bežnou správou, výbery z bankomatu a ostatné „typické parametre účtu“, má však mBank aj v tomto prípade navrch.

Ak hľadáte u banky osobný kontakt a radi „riešite veci tvárou v tvár“, mBank zrejme nenaplní Vaše očakávania. V takom prípade odporúčam zvoliť jednu z „tradičných bánk“, u ktorých sú pobočky dostupnejšie.

Ja osobne využívam služby mBank už nejaký ten rok, presne 5 rokov. Mám zriadené mKonto, sporiaci účet eMax Plus a mSporenie. Všetky tri samozrejme úplne zadarmo. A môžem vysloviť absolútnu spokojnosť. Za celú dobu som ani raz nemusela navštíviť mKiosk, či telefonovať na mLinku. Čo som chcela, to som našla na stránkach mBank. Vždy som všetko vybavila cez e-mail a cez poštu. „Stiahnuť-podpísať-odoslať“ je presne to, čo mBank ponúka. Naozaj prepracovaný internet banking a prehľadné riadenie svojich financií.

Moje hodnotenie: 
..

Chcem účet ZADARMO

Adresa a sídlo spoločnosti mBank:
mBank S.A., pobočka zahraničnej banky
Pribinova 10
811 09  Bratislava

Identifikačné číslo IČO: 36 819 638
DIČ: 2022429156
Kód banky: 8360
BIC (SWIFT) kód: BREXSKBX

mBank kontakt:
kontakt@mbank.sk
0850 60 60 50 (mLinka)
+421 2 32 101 080 (pre volanie zo zahraničia)

  21 komentárov na “mKonto od mBank – bankový účet zadarmo. Moje skúsenosti.”

 1. na jednu podstatnu vec ste uplne zabudli. A to, ze platba kartou nie je az tak zadarmo ako sa to na prvy pohlad zda. banka uvadza, ze platby kartou v zahranici su uplne zadarmo. Ale v skutocnosti vam zauctuju 2% z platby a sumu prepocitaju podla visa exhange , ktory nie je az tak vyhodny. ked to prepocitam podla platieb z mojej starej banky, tak nakupy s kartou od mbank sa mi bezne predrazia takmer o 3%. a to je uz dost velky rozdiel. a ked chcete platit ten polatok, nemusite cestovat daleko. staci navstivit ktorukolvek krajinu v ramci eu, kde sa neplati eurom. v okoli slovenska je je celkom dost (HU, CZ, PL).

   
  • Dobrý deň Peter,

   ďakujem za reakciu. Sama som použila kartu v zahraničí iba pár krát (CZ, PL) a nikdy mi žiaden poplatok účtovaný nebol. Samozrejme aktuálny kurz treba brať v úvahu vždy. Určite však budeme radi, ak sa s nami podelíte o názov „starej banky“.

   Pekný deň.
   Jana

    
   • https://www.visaeurope.com/making-payments/exchange-rates
    tu je kalkulacka na vypocet kurzu. v starej banke (vub) sa kurz prepocital s 0% poplatkom. v mbank sa pripocitaju 2%.
    priklad: stredovy kurz eur/huf je 305. pri platbe kartou visa dava kurz 303. ale ked sa do toho zapocitju 2%, tak kurz je uz len 297. co pri vyssich sumach uz je dost citit. samozrejme ze v IB od mbank tento druh poplatku nikde neuvidite. ten je priamo zapocitany vo vymennom kurze.
    byvam v pohranici, takze nakupy mimo sr su u mna bezne a tento poplatok ma dost znechutil. v ramcu EU sa mi zda tento poplatok prilis vysoky, kedze EU sa snazi stacit poplatky pod 0,2%.

     
    • Ďakujem za cenné informácie, Peter. Verím, že pre mnohých budú nápomocné 😉
     MOJE ODPORÚČANIE PRE OSTATNÝCH:
     Vždy si dobre zvážte, na čo a za akým účelom budete daný účet využívať a podľa toho si vyberte banku. Navyše, ak si založíte bežný účet u mBank a potom nájdete lepšie služby inde, mKonto si môžete kedykoľvek bezplatne zrušiť.

     Jana

      
     • v inych smeroch ma mbank pre mna len vyhody, aj preto som si ju vybral. toto je jedina chybicka krasy, co mi na tom vadi a v cenniku je to „umlcane“. ma skvely IB a vsetko je prehladne a jednoduche. ale tak pisat o tom, co je dobre, tak na to tu je marketingove oddelenie 🙂

       
     • Tak to je perfektné hodnotiace skóre 😉 Moje skúsenosti s mBank sú taktiež veľmi pozitívne. Som dlhoročný (spokojný) klient a zatiaľ som nič lepšie nenašla. No a keďže nežijem v pohraničí, nemám sa ani na čo sťažovať 😛

      Pekný deň,
      Jana

       
 2. Odporucam, nezakladajte si v tejto Polskej banke nic, ak nechcete mat neskor problem, komplikaciu alebo nieco podobne. Totalny bordel, po telefone, cez info linku dostanete info, na mieste totalny blbci, na obchodnych miestac, neplati to, co povie kolega … Najhorsia mastal, ako som zazil. Totalny amaterizmus. A pisem, nie som ziadna konkurencia, len obcan, zakaznik … Ucty som mal od prichodu tychto Poliakov. Sustavne bordel, stale iny. Nikdy viacej ! Jednoducho, najdite si hoc co ine, lepsie je aj prasiatko na stole, ako tento bordel ! A za tento koment sa nezabudnite znova vyhrazat sudom, pravnikom a podobne, ako to viete, priamo na obchodnom mieste !

   
  • Dobrý deň,

   mrzí ma Vaša negatívna skúsenosť s mBank. Mne, ani nikomu z môjho okolia (a to má v mBank účty pozakladané celá rodina), sa nikdy nič podobné nestalo. Vážim si však každý názor a príspevok, a preto ďakujem za reakciu.

   P.S.: Súdom sa vyhrážať nebudem-môžte ostať pokojný. Nie je to môj štýl 😉

   –Jana

    
  • samá kritika, ale nič konkrétne, čiže totálne irelevantné. Ja mám mbank už 3. rok. Zo začiatku bolo všetko zdarma, vedenie, jeden výber, na emax pekný úrok… postupom času som stále nezaplatil ani cent za vedenie ani nič podobné, ale úrok na emaxe dosť klesol, plus nedávno tie poplatky za kartu, aj keď priznám sa, ja som kartu nevyužil za posledný rok ani raz, takže mi jej zrušenie nevadí. Väčšinou si platím len školné a intrák (prípadne iné „oficiálne“ poplatky) čo ale vždy vyriešim cez internet banking. Odchádzam však do VÚB, aspoň kým som študent VŠ. Neskôr, keď budem zarábať sa pravdepodobne vrátim späť k mbank, keďže platiť kartou 20€/mesiac mi nebude robiť problém. Dúfam že ale podmienky ostanú, aké sú. Mbank u mňa top

    
 3. Ja som maximálne nespokojný a pobúrený akou diskrimináciou som sa stretol v mBank. Mam účet Mkonto aj eMax kim som tam mal tisíce nebol žiadny problém , začal som prerábať dom a potreboval som uz len na drobnosti asi tak 1000€ , prišiel som na ich pobočku v KE , vsetko bolo v poriadku kim som nepovedal akú profesiu vykonávam , tak som im daj potvrdenie z prace a povedal že som krupiér v kasíne. Dostal som stručnú odmietavu odpoved a to že “ Čo sa tika z pohladu banky ide o rizikové zamestnanie ohľadom financií takze nemôže stim nič robiť “ v preklade povedané nepriamo ma označil za potencionalneho gamblera , dosť ma to zarazilo tak som mu poďakoval za ochotu a jeho čas , poprial som mu príjemný zvyšok dňa , postavil a odišiel a už v živote nechcem mat nič spoločne stou poľskou bankou

   
  • Mám podobnú, veľmi negatívnu skúsenosť.

   V mBanke som od začiatku, využívam rôzne služby, na účtoch mávam zaujímavé obraty, o kreditke ani nehovorím – som maximálne disciplinovaná (na škodu banky) – čo miniem, nasledujúci mesiac zaplatím 100%.

   Cez call centrum som si podala žiadosť o úver (pracovník mi uviedol do akej výšky môžem požiadať na základe obratov na účte) a zostala som v šoku! Okamžite som dostala odpoveď na email, že moja žiadosť sa zamieta! A trvalo im to presne 1 minútu! A to nie je všetko: obratom mi banka oznámila, že mi mení podmienky možnosti prečerpania účtu a odteraz som povinná mesačne posielať 750€!

   Neskutočná drzosť a arogancia voči dlhodobému klientovi!

    
 4.  
 5. Kazda ina banka v EU prevedie peniaze do 24h.Len mbanka ma ine pravidla.Ze do 2 dni…je treti den este mi neprisli na ucet.A na dotaz co sa deje odpoved ze o 20h vecer.Tak uvidim vecer.Najhorsia banka.

   
  • Dobry den,

   mrzi ma Vasa skusenost s mBank. V mojom pripade prave tato banka previedla peniaze na ucet vzdy ako prva. Pri odoslani platby rano/doobeda sa tato pripisala na ucet prijemcu dokonca este v ten isty den. Uhrada pritom smerovala mimo mBank.

    
 6. Dobry Den

  Som klientom mbanky uz x rokov, zatial sa stazovat nemozem, boli sice nejake veci, ktore sa mi nepacili, ale kde uz je klient bezvyhradne spokojny, ze. Mal by som otazocku, ako si mozem vybrat z mbanky vacsiu sumu penazi?? Viete mi poradit? Ucet v inej banke nemam. Dakujem

   
  • Dobrý deň,

   ja mám vedomosť o 2 možných spôsoboch výberu hotovosti, vrátane tej vyššej 😉 Môžete si zvýšiť denný limit pre výber hotovosti pomocou karty (postup nájdete tu: https://www.mbank.sk/pomoc/info/karty/zmena-limitu-karty.html) a následne peniaze vybrať v hociktorom bankomate (aké limity však majú bankomaty vám povedať neviem). Alebo môžete osobne navštíviť niektorú z pobočiek mBank a výber zrealizovať tam.

   Pekný deň.
   Vojtková

    
   • bankomaty vydavaju max. 40 bankoviek v nie vzdy v presne stanovenej nominalnej hodnote. A mbanka ma pobocky?? Pokial viem, m banka ma financne centra a m kiosky, ale nepracuju s hotovostou, alebo sa mylim??

     
    • Či kiosky, či centrá, v podstate sú to pobočky 😉 O tom, že by bankomat niekomu vydal nesprávnu sumu som ešte nepočula. Môžete skúsiť s Vašou otázkou kontaktovať priamo mBank, určite Vám poradia 😉

     Pekný deň.

      
 7. Dobrý večer chcela by som opýtať ohľadne mbank. Nemám s ňou žiadne skúsenosti, niečo viac, ale premýšľam nad založením účtu, no čochvíľka budem mať exekútora a prednedávnom mi prišiel mail, že mbank vie urobiť voči exekútorovi zabezpečenie… Viete mi k tomu povedať niečo viac, alebo to mám vypustiť z hlavy.

  ďakujem Lenka

   
  • Dobry den Lenka, vdaka nasim skusenostiam s vymahanim pohladavok vieme, ze exekutor vzdy kona v sulade so zakonom (exekucny poriadok). A zakon mu jednoznacne dovoluje zablokovat Vam ucet, nech uz ho mate vedeny kdekolvek. Teda v hociktorej banke. Akekolvek pocinanie banky, veduce k snahe obmedzit pravomoci exekutora a branit mu v blokacii Vasho uctu, by bolo v rozpore so zakonom a teda trestne.

   Pekny den.
   Vojtkova

    

 Zanechať komentár