jan 292015
 

SBERBANK logo spoločnostiSBERBANK Slovensko, a.s. je novým označením banky VOLKSBANK Slovensko, a.s. Novým menom sa pýši od 15.februára 2013. Ako hlavného akcionára spoločnosti môžete nájsť rakúsku SBERBANK Europe AG. Je to banková skupina so silným postavením na trhu sídliaca vo Viedni. Tvorí ju sieť univerzálnych bánk v desiatich krajinách strednej a východnej Európy. SBERBANK Slovensko poskytuje svojim klientom širokú ponuku finančných produktov a služieb. Zabezpečuje financovanie malých, stredných i veľkých podnikov a firiem. V súčasnosti sa môže pochváliť 44-mi pracoviskami na území SR.

mojaPÔŽIČKA od Sberbank v skratke

 • výška pôžičky: 1.000 – 25.000 EUR
 • splatnosť: 12 – 120 mesiacov
 • úroková sadzba: od 7,5% ročne
 • vyžaduje ručenie: nie
 • vyžaduje účel čerpania: nie

mojaPÔŽIČKA od Sberbank patrí do kategórie „bezúčelový spotrebný úver“. To znamená, že poskytnuté peniaze môžete využiť na čo len budete chcieť. Konečne si môžete dopriať poriadnu dovolenku, kúpiť nové auto, či zrekonštruovať byt.

mojaPÔŽIČKA od Sberbank môže byť Vaša aj bez potvrdenia o príjme. Čerpanie pôžičky je bezúčelové. To znamená, že nie je nijakým spôsobom potrebné dokladovať účel využitia poskytnutej pôžičky. mojaPÔŽIČKA od Sberbank nevyžaduje ručiteľa, zaistenie úveru nehnuteľnosťou, ani žiadnu inú formu ručenia. Banka Vám dáva garanciu nemennej splátky počas celej doby splácania úveru. Ak budete mať dobré obdobie, úver môžete kedykoľvek predčasne splatiť. Samozrejme úplne zadarmo.

Za výhodné považujem aj ročné úročenie, ktoré začína už od 7,5% p.a. Táto ponuka sa radí k jedným z najnižších, a teda aj najvýhodnejších na trhu.

CHCEM pôžičku

S úverovým produktom mojaPÔŽIČKA od Sberbank môžete získať pôžičku vo výške 1.000 až 25.000 EUR. Horná hranica pôžičky je nastavená celkom príjemne, na 25 tis. EUR. Je to až o 5.000 viac ako ponúkajú konkurenčné spoločnosti. Splátky si môžete rozložiť na obdobie jedného až desiatich rokov.

Optimálna dĺžka splácania (doba splatnosti) pôžičky pritom vždy závisí od Vašich možností. Pokiaľ viete, že máte v mesačnom rozpočte dostatočné rezervy, je vhodné zvoliť mesačnú splátku vyššiu. Tým sa Vám skráti doba splatnosti a pôžičku splatíte skôr. Ak naopak musíte „uťahovať opasky“ už teraz, rozhodnite sa pre splátku čo najnižšiu. Budete síce úver splácať dlhšie, no Vaša peňaženka bude zaťažená menej.

mojaPÔŽIČKA od Sberbank

mojaPÔŽIČKA od Sberbank a podmienky poskytnutia

Spotrebný úver mojaPôžička je určený pre všetkých žiadateľov vo veku 18 – 65 rokov. Ako pozitívum vnímam, že pôžičku môžete získať aj ako cudzinec. Stačí, ak máte trvalý alebo prechodný pobyt na území SR. Pre získanie pôžičky je potrebné mať stály zdroj príjmu a tento zdokladovať. Pre účely poskytnutia úveru mojaPÔŽIČKA od Sberbank sa za príjem považuje:

Ďalšou výhodou pôžičky je jej nenáročná administratíva. Úplne postačujúci bude jeden doklad totožnosti a jeden ďalší bežne dostupný doklad. V prípade, ak ste živnostníkom, nachystajte si daňové priznanie a potvrdenie o výške daňovej povinnosti.

Podmienky pre získanie pôžičky
 • vek žiadateľa 18 – 65 rokov
 • občan Slovenskej republiky, alebo cudzinec s trvalým/ prechodným pobytom na území SR
 • preukázateľný zdroj príjmu v podobe mzdy, dôchodku, alebo príjmu zo živnosti

CHCEM pôžičku

mojaPÔŽIČKA od Sberbank a poplatky

Za menej výhodný považuje fakt, že poskytnutie úveru nie je zadarmo. SBERBANK si účtuje poplatok za poskytnutie úveru vo výške 2% z celkovej výšky pôžičky, minimálne však 40,00 EUR. Výhodou je vedenie úverového účtu za 0 EUR/ mesačne. Ak by ste chceli dodatočné úpravy v zmluve na vlastnú žiadosť (formou dodatku), nachystajte si 55,00 EUR. Výška tohto poplatku je však pomerne výhodná. U obdobných  produktov  konkurenčných spoločností zvyčajne ďaleko presahuje sumu 100 EUR.

S poplatkami je treba rátať aj v prípade, že sa rozhodnete úver splatiť predčasne, či zložiť mimoriadnu splátku. Výška tohto poplatku sa odvíja od zostávajúcej doby splatnosti. Kompletný prehľad poplatkov uvádzam v prehľadnej tabuľke nižšie. V prípade záujmu si na stránkach spoločnosti môžete prezrieť kompletný prehľad poplatkov spoločnosti SBERBANK, platný od 1.12.2014.

Poplatok: Výška poplatku:
-za poskytnutie úveru 2% z výšky pôžičky (min.40 EUR)
-za vedenie úverového účtu 0 EUR
-za zmeny v zmluve na žiadosť klienta 55,00 EUR
-za mimoriadnu splátku
(zostávajúca splatnosť >1rok)
1% z mimoriadnej splátky
-za mimoriadnu splátku
(zostávajúca splatnosť <1rok)
0,5% z mimoriadnej splátky
-za predčasné splatenie úveru
(zostávajúca splatnosť >1rok)
1% z predčasne splatenej sumy
-za predčasné splatenie úveru
(zostávajúca splatnosť <1rok)
0,5% z predčasne splatenej sumy

Úverové poistenie

mojaPÔŽIČKA od Sberbank Vám dáva aj možnosť úverového poistenia. Schopnosť splácať úver si môžete jednoducho nechať poistiť. Na výber máte hneď z troch možností-balík A, B, alebo C. Tieto sa od seba odlišujú mierou krytia jednotlivých rizík. Čím širšie spektrum si necháte poistiť, tým vyšší bude mesačný poplatok za úverové poistenie.

Balík poistenia: Mesačný poplatok:
Balík A
(poistenie pre prípad úmrtia a trvalej invalidity)
0,04% z výšky úveru
Balík B
(poistenie pre prípad úmrtia, trvalej invalidity a PN)
0,07% z výšky úveru
Balík C
(poistenie pre prípad úmrtia, trvalej invalidity, PN a straty zamestnania)
0,12% z výšky úveru

Výhody

 • možnosť získať až 25 tis. EUR
 • bezúčelová pôžička na čokoľvek
 • čerpanie priamo na bežný účet
 • pôžička bez nutnosti ručiť
 • fixná splátka počas celej doby splácania
 • možnosť rozloženia splátok až na 10 rokov

Nevýhody

 • poplatok za poskytnutie úveru
 • poplatok za predčasné splatenie
 • poplatok za mimoriadnu splátku
 • nutnosť zdokladovať pravidelný príjem

Záver

mojaPÔŽIČKA od Sberbank sa radí medzi klasické bankové spotrebné úvery. V porovnaní s konkurenčnými produktami nemá žiadne dodatočné výhody. Pomerne výhodné úročenie (od 7,5% ročne), je vyvážené 2%-ným poplatkom za poskytnutie úveru. Ak zvažujete spotrebný úver, môžete porozmýšľať aj o produkte mojaPÔŽIČKA od Sberbank. Každopádne si myslím, že na trhu nájdete určite aj zaujímavejšie ponuky ako je práve táto.

Naše hodnotenie:
..

CHCEM pôžičku

 Zanechať komentár