dec 192014
 

Pôžička pre nezamestnaných. Nezamestnaná žena.Každému z nás sa môže stať, že sa dočasne ocitne na úrade práce. Medzi nezamestnanými. Ak aj vy patríte do tejto skupiny a máte záujem o pôžičku ako dočasné riešenie Vašej situácie, v nasledujúcom článku sa dozviete, ako by ste ju mohli získať.

Pôžička pre nezamestnaných
– u koho ju dostanem?

Veľká časť spoločností poskytujúcich pôžičky považuje za zamestnanca iba osobu, ktorá je v pracovnoprávnom vzťahu so zamestnávateľom na území SR. Inak povedané, musíte mať pracovnú zmluvu podpísanú s firmou sídliacou na území Slovenskej republiky. A hoci v mnohých prípadoch pravidelný príjem máte (poberatelia dôchodku, rodičovského či opatrovateľského príspevku, ľudia pracujúci „načierno“), nemáte bonitu zamestnanca. To znamená, že pre účely poskytnutia pôžičky sa radíte medzi „nezamestnaných“ , resp. platia pre Vás špecifické podmienky poskytnutia (dôchodcovia).

Banka

Pôžička pre nezamestnaných a bankové spoločnosti? Áno, aj to je možné. V tomto prípade je však potrebné pravidelne poukazovať na účet určitú sumu. Ak poberáte rôzne druhy príspevkov, či podporu v nezamestnanosti, môžete si nechať zriadiť povolené prečerpanie k bežnému účtu (kontokorentný úver). Ďalšou možnosťou je kreditná karta. S „kreditkou“ platíte priamo za získaný tovar a služby, alebo si vyberiete požadovanú sumu v hotovosti z bankomatu. Vyčerpanú sumu môžete splácať postupne (mesačné splátky), alebo uhradiť jednorázovo.

Súkromná  osoba

Rýchla pôžička pre nezamestnaných sa dá získať aj od súkromnej osoby. Na internete nájdete nejednu stránku zameranú práve na tento typ úverov. Podľa našich skúseností však pôžička od súkromnej osoby patrí k tým najrizikovejším. Čierna listina úverových podvodníkov totiž neustále narastá. Treba byť veľmi opatrný pri podpise zmluvy a ďalších  krokoch. Pamätajte na dôslednosť pri čítaní zmluvných podmienok. Seriózny poskytovateľ pôžičky rozhodne nebude požadovať žiadne poplatky vopred. Podstatne bezpečnejšou variantou je nebanková spoločnosť.

Nebanková spoločnosť

V prípade, že nemáte žiaden pravidelný príjem, odporúčame sa obrátiť na jednu z overených nebankových spoločností. To isté platí aj v prípade, ak príjem síce máte, no o niečo ťažšie je to s jeho dokladovaním (pracujúci v zahraničí, či „načierno“). Je to pomerne jednoduchý, pohodlný a mnohokrát aj jediný spôsob získania pôžičky. Ako takmer každý produkt, aj pôžička pre nezamestnaných od nebankovej spoločnosti, má aj svoje plusy, aj svoje mínusy.

Hlavnou nevýhodou je pravdepodobne vyššie úrokové zaťaženie ako pri ostatných úverových produktoch. Hlavnou príčinou tejto skutočnosti je fakt, že pôžičky pre nezamestnaných predstavujú pre nebankovú spoločnosť nemalé riziko. Nebankovka Vám peniaze poskytuje prakticky bez akýchkoľvek potvrdení. Nie je jej známe, či nejaký príjem vôbec máte, ani aká je jeho výška. Preto sú mnohé nebankové spoločnosti obzvlášť opatrné a nezamestnaným poskytujú zvyčajne len nižšie sumy peňazí. Často v rozsahu maximálne niekoľko sto eur. Pôžička pre nezamestnaných máva zvyčajne aj dobu splatnosti o čosi kratšiu. Rádovo niekoľko desiatok dní, až týždňov.


Navyše, výška prvej pôžičky býva zvyčajne ešte nižšia (v niektorých prípadoch len niekoľko desiatok eur). Ak však pôžičku splatíte riadne a včas, otvoríte si dvere k výhodnejším podmienkam. S každou ďalšou pôžičkou tak môžete postupne získať vyššiu sumu peňazí a dlhšiu dobu splatnosti. Podmienky sú však rôzne a závisia od jednotlivých poskytovateľov.V prípade, ak budete pôžičku čerpať opakovane, nebanková spoločnosť Vám v mnohých prípadoch poskytne rôzne typy akcií, alebo vernostných programov.

Ak máte v pláne ako nezamestnaný čerpať väčšie množstvo peňazí, rátajte s potrebou ručenia. A to buď v podobe ručiteľa, alebo zaistenia úveru Vašim majetkom (hnuteľným, či nehnuteľným). V prípade ručenia nehnuteľnosťou treba byť obzvlášť opatrný (!). Pokiaľ to nie je nevyhnutné, odporúčam sa tomuto typu pôžičky vyhnúť. Je vhodnejšie požiadať o nižšie sumy peňazí, pri ktorých sa ručenie nehnuteľnosťou nevyžaduje.

Najväčším benefitom, ktorým sa rýchla pôžička pre nezamestnaných môže pochváliť, je jednoduchosť vybavenia. Nie je potrebné dokladovať príjem, ani účel čerpania peňazí. Získané financie môžete použiť podľa vlastného uváženia, na čo budete chcieť. V niektorých prípadoch máte možnosť získať peniaze naozaj rýchlo, dokonca do niekoľkých minút. Jediný doklad potrebný pre schválenie pôžičky je občiansky preukaz (prípade list vlastníctva pri vyšších sumách).  Navyše všetko vybavíte online, z pohodlia domova.

Výhody

 • bez potvrdenia o príjme
 • bez dokladovania účelu čerpania peňazí
 • bez zbytočného papierovania
 • možnosť získať pôžičku už za pár minút
 • kompletné vybavenie žiadosti cez internet

Nevýhody

 • vyššie úrokové sadzby
 • kratšia splatnosť pôžičky (vo väčšine prípadov niekoľko desiatok dní, alebo týždňov)
 • možnosť získať len nižšie sumy peňazí
 • potreba ručenia pri žiadosti o vyššiu pôžičku

Záver

Rýchla pôžička pre nezamestnaných sa dá najjednoduchšie získať cez internet. Vybrať si môžete z viacerých poskytovateľov a získať sumy od niekoľkých desiatok až po niekoľko tisíc EUR.

Krátkodobé pôžičky (na 31 dní) Vám poskytnú peniaze vo výške niekoľkých desiatok, maximálne stovák EUR. Tu sa zamerajte predovšetkým na výšku poplatku, ktorý si spoločnosť zaúčtuje za poskytnutie pôžičky. Ten by mal byť čo najnižší. Niektoré spoločnosti majú dokonca výšku tohto poplatku pri prvej pôžičke nulovú.

Pri dlhodobejších produktoch si môžete výhodnosť pôžičiek porovnať prostredníctvom RPMN, výšky splátok a doby splácania. Pamätajte na to, že pre získanie relevantných výsledkov je nutné porovnávať adekvátne produkty. To znamená pôžičky od rôznych spoločností, ale v rovnakej výške a s rovnakou dobou splatnosti. Iba tak môžete určiť, ktorá z nich je naozaj výhodná. Nakoniec ešte pripomeniem – pozor na skryté poplatky.

Pôžička pre nezamestnaných
– overení poskytovatelia:

Pôžičkomat – Odporúčame!

-pôžička na čokoľvek do 200 EUR
-peniaze na účet do 10 minút od schválenia žiadosti
rýchla pôžička pre nezamestnaných online

Pôžičkomat logo

Ferratum

-pôžička cez internet do 350 EUR
-prvá pôžička vo výške 30 EUR
-pôžička pre nezamestnaných bez kontroly registra

Ferratum logo spoločnosti

CreditOne

-pôžička už od výšky 5 EUR
prvá pôžička zadarmo (0 EUR poplatky, 0% úroky)
-z kategórie „rýchle pôžičky pre nezamestnaných“

CreditOne.sk logo

Úver4you

vyššie sumy peňazí, od 2.000 EUR
-možnosť získať až 20.000 EUR
-ak si chcete vyplatiť dlhy a exekúcie
nutnosť ručiť nehnuteľnosťou (!)

UVER4you logo

  5 komentárov na “Rýchla pôžička pre nezamestnaných online. Ako ju získam?”

 1. Dobrý deň som žena na materskej dovolenke a mám záujem si požičať 1200eu ale dostávam iba 238,72 prosím o radu kde si požičať z akej banky ďakujem pekne za odpoveď s pozdravom Brachnakova Jarmila.

   
 2. Potrebujem si požičať 2500 eur súrne kontakt 0904657491

   
 3. Súrne potrebujem požičať 1500 eura vrátim do 1 roka možno aj skôr ďakujem poberám opatrovateľský príspevok cez sociálny úrad práce a rodiny SR ďakujem

   
 4. Na bivane

   
 5. Potrebujem pozicat na dokoncenie bytu dakujem

   

 Zanechať komentár