jún 122015
 

Cofidis pôžička logo spoločnostiCofidis nájdete v 9 európskych krajinách so sieťou približne 3.300 zamestnancov. Ide o medzinárodnú spoločnosť spravujúcu účty približne 12,5 miliónom klientom. Bola založená v r.1982 vo Francúzsku a môže sa tak pochváliť vyše 30-ročnými skúsenosťami. Na Slovensku pôsobí od roku 2004.

Cofidis pôžička v skratke

 • výška pôžičky: 200 – 5.000 €
 • splatnosť: 1 – 41 mesiacov
 • peniaze na účte: do 48 hodín
 • pravidelný príjem: nie
 • predčasné splatenie: áno
 • kontrola registra: áno
 • poplatok za poskytnutie pôžičky: 0 €
 • poplatok za predčasné splatenie: o €

Pôžička Cofidis a žiadosť

Ak chcete získať peniaze, Cofidis pôžička vám k tomu môže pomôcť. Musíte však spĺňať niekoľko základných podmienok. Tou hlavnou je vek minimálne 18 rokov. Ďalšou podmienkou je pravidelný príjem.


Áno, pre získanie pôžičky budete musieť predložiť potvrdenie o príjme. Ak vaša žiadosť prejde schvaľovacím procesom, peniaze na účte si nájdete do 48 hodín.

Pôžičku však môžete získať aj ako dôchodca, či mamička na materskej dovolenke. V takom prípade však bude nutné do žiadosti o pôžičku uviesť i údaje vášho partnera.

Taktiež je dobré mať na pamäti fakt, že pokiaľ ste v manželskom zväzku, partnera do žiadosti uvádzať síce nemusíte, no v prípade ťažkostí budete následky znášať obaja. Ak by totiž došlo na súdne vymáhanie dlhu, v zmysle bezpodielového spoluvlastníctva manželov, by bol tento vymáhaný rovnako od obidvoch. Bez ohľadu na to, ktorý z manželov o pôžičku požiadal.

Cofidis pôžička žiadosť formulár

Ukážka online formulára pre žiadosť o pôžičku Cofidis

Koľko si môžem požičať?

Výška pôžička je stanovená od 200 až po 5.000 EUR. Závisí však od vášho príjmu a mesačných výdavkov. Každá žiadosť sa posudzuje individuálne, a to v závislosti od pomeru váš príjem vs. výdavky. A teda ľudia s nižším príjmom získajú aj nižšie sumy pôžičky.

Ak budete mať dobré obdobie, kedykoľvek môžete zaplatiť vyššiu mesačnú splátku, čím si znížite dobu splatnosti a pôžičku vyplatíte skôr. Úver môžete dokonca kedykoľvek uhradiť v jeho plnej výške. Mimoriadna splátka i predčasné splatenie sú pritom úplne zadarmo.

Cofidis pôžička mesačné splátky

Vzorové príklady výšky mesačných splátok

Cofidis pôžička poskytuje 2 typy úverov:

 1. Klasický úver Cofidis
  -ide bežný „spotrebák“, ako ho mnoho z vás označuje. To znamená klasický spotrebiteľský úver, pôžička. Tento môže byť účelový a bezúčelový. Pri bezúčelovom je nutné vopred jasne stanoviť a do žiadosti uviesť, na čo konkrétne chcete požičané peniaze použiť- napr. na kúpu auta. A po vyčerpaní pôžičky je nutné tento účel samozrejme zdokladovať (predložením faktúry, resp. kúpnej zmluvy). Pri bezúčelovom úvere je úplne jedno, na čo poskytnuté peniaze miniete. Táto voľba je len vás, nič nemusíte nikomu dokladovať. S tým súvisí i podstatne jednoduchšia administratíva, kedy sa vyžaduje minimum papierovania.
 2. Revolvingový úver
  -ide o klasickú pôžičku s opakovaným čerpaním peňazí. To znamená, že s každou uhradenou mesačnou splátkou si zvyšujete sumu, ktorú si v prípade potreby môžete počas splácania znovu požičať. Nie je pritom potrebné už žiadne papierovanie. Samozrejme treba svoje možnosti vopred poriadne zvážiť, a pokiaľ viete, že už teraz sa pri splácaní zapotíte, dodatočné navýšenie úveru zrejme nebude najrozumnejším ťahom. Spolu s pôžičkou sa vám totiž navýšia i mesačné splátky.

Cofidis pôžička patrí k tým transparentnejším, pri ktorých celkovú výšku pôžičky (koľko vlastne zaplatíte) i poplatkov vidíte vopred, ešte pred odoslaním žiadosti.

Kde podať žiadosť?

Na stránkach www.cofidis.sk vyplníte jednoduchý formulár a odošlete ho. Posudzovanie žiadostí je automatické, takže výsledok sa dozviete hneď. Potom už len stačí podpísať zmluvu, ktorú si môžete vytlačiť hneď, alebo nechať zaslať poštou, či emailom. Podpísanú zmluvu a potrebné dokumenty odošlete na adresu spoločnosti a potom už len počkáte na peniaze, ktoré vám prídu priamo na účet.

Pre zvedavých pripájam dokumenty k pôžičke Cofidis.

Papierovanie

Takže dajme tomu, že vek máte, príjem tiež, čo teda bude nasledovať ďalej? Pre podanie a schválenie žiadosti budete potrebovať zopár potvrdení a formalitám sa jednoducho nevyhnete. Cofidis pôžička si vyžaduje:

 • originál potvrdenia o príjme
 • výpis z bankového účtu za posledný mesiac
 • kópiu občianskeho preukazu vás i spolužiadateľa (ak nejaký je)
 • kópiu akéhokoľvek druhého dokladu (pas, vodičák,…)

Cofidis a poistenie

Ak máte záujem, môžete využiť doplnkové služby a schopnosť splácať si nechať poistiť. Cofidis pôžička ponúka poistenie GARANCIA+, ktoré možno využiť v prípade straty zamestnania, dočasnej PN-ky, úplnej straty samostatnosti a úmrtia. Ak sa zrazu ocitnete na podpore, alebo prídete o prácu, poisťovňa bude hradiť vaše mesačné splátky. V prípade straty samostatnosti, či úmrtia, uhradí celý nesplatený zvyšok úveru.

Výhody

 • aj pre mamičky a dôchodcov
  (s nutnosťou spoludlžníka)
 • už od 200 EUR
 • poplatky vidíte vopred

Nevýhody

 • vyžaduje pravidelný príjem
 • na peniaze si počkáte až 48 hodín
 • nahliada do registra

Záver

Coifidis pôžička môže byť pre vás vhodným riešením pokiaľ si chcete požičať sumu nie vyššiu ako 5.000 EUR. Rátajte však s tým, že táto suma je maximom, ktoré cez Cofidis získate a nie každému sa to podarí. Žiadosti sú totiž posudzované individuálne, podľa výšky vášho príjmu a mesačných výdavkov. Nielen pravidelný príjem, ale i čistý úverový register sa považuje za samozrejmosť.

Pokiaľ však máte naponáhlo, možno bude lepšie zvážiť ponuky ostatných poskytovateľov. Na peniaze si totiž u Cofidis počkáte až 48 hodín. Nebankový úver s podobným rozsahom služieb (ak nie lepším) a dostupnosťou do 24 hodín, nájdete u konkurencie pomerne jednoducho. 


Naše hodnotenie:
..

Cofidis pôžička – kontakt a adresa spoločnost:
COFIDIS, a. s.
Poskytovateľ úverov a pôžičiek
Suché mýto 1
811 03 Bratislava
IČO: 36 816 337

Bankové spojenie:
Všeobecná úverová banka
2304251/0200
Tatra banka
2626178723/1100

Fax:
+421 232 22 06 12

Telefon:
+421 232 22 01 20

E-mail:
informacie@cofidis.sk

  Jeden komentár na “Cofidis pôžička – recenzia a hodnotenie”

 1. dobri den mam zaujem o pozicku cofidisk zavolate naspet prosimvas dakujem

   

 Zanechať komentár