jún 032015
 

Moment pôžička logo spoločnostiMoment pôžička je poskytovaná spoločnosťou Euro Business Solutions, s.r.o., ktorá je evidovaná v registri veriteľov Národnej Banky Slovenska pod registračným číslom 159.

Moment pôžička v skratke

 • výška pôžičky: 25 – 300 €
 • splatnosť: 7 – 28 dní
 • peniaze na účte: do 24 hodín
 • vyžaduje ručenie: nie
 • kontrola registra: áno
 • účel: nie
 • poplatok za poskytnutie: podľa výšky pôžičky

Ako o pôžičku požiadať?

Moment pôžička a podmienky poskytnutia

Musíte mať účet vedený v jednej zo slovenských bánk. Je pritom jedno, či ste priamym majiteľom účtu, alebo jeho disponent. Peniaze vám na účet prídu v oboch prípadoch. Pokiaľ však chcete peniaze odstať šekom, nepotešíme vás- v prípade moment pôžičky to nie je možné.

Ako takmer každý poskytovateľ pôžičiek, i Moment pôžička má nastavený vekový strop. Minimálna hranica, ktorú musíte dosiahnuť pokiaľ chcete o pôžičku požiadať, je nastavená na 21 rokov. Hornú hranicu však neuvádza.


Ďalej sa vyžaduje, aby ste boli občanom Slovenskej republiky. Ručiteľa síce potrebovať nebudete, no do registra dlžníkov sa nahliada. Pokiaľ ste už v minulosti mali problémy s platobnou disciplínou, alebo ste si vedomí podĺžností u iných poskytovateľov, Moment pôžička to ľahko zistí a vašu žiadosť neschváli.

Moment pôžička poplatky

V neposlednom rade, ako žiadateľ, musíte byť fyzickou osobou s trvalým zdrojom príjmu.

Výnimka: Moment pôžičku môžete získať, aj pokiaľ ste mamičkou na MD, brigádnik, dohodár, SZČO, konateľ spoločnosti, či finančný sprostredkovateľ. Vo všetkých prípadoch však rátajte s tým, že viac ako 25 EUR na prvýkrát nedostanete.

Koľko dostanem, keď požiadam?

Pokiaľ idete požiadať o Moment pôžičku prvýkrát a máte trvalý príjem, získať môžete od 25 do 100 EUR. S každou ďalšou (riadne splatenou) pôžičkou bude táto suma postupne rásť.

 • 1. úroveň: 25 – 100 EUR
  (nový klient + 1 – 2 riadne splatené pôžičky)
 • 2. úroveň: 25 – 150 EUR
  (3 riadne splatené pôžičky)
 • 3. úroveň: 25 – 200 EUR
  (4 riadne splatené pôžičky)
 • 4. úroveň: 25 – 300 EUR
  (7 a viac riadne splatených pôžičiek)

Ako som spomenula vyššie, pôžičku za istých okolností môžete získať aj keď pravidelný príjem nemáte (mamičky, SZČO, dohodári, konatelia, …). V takom prípade však bude výška pôžičky odlišná a iná ako u osôb, ktoré sú zamestnané:

 • 1. pôžička: max. 25 EUR
 • 2. pôžička: max. 50 EUR
 • 3. pôžička: max. 75 EUR
 • 4. pôžička: max. 100 EUR
 • 5. pôžička: max. 150 EUR
 • 6. pôžička: max. 200 EUR
 • 7. pôžička: max. 300 EUR

Výška poskytnutej pôžičky sa teda bude zvyšovať postupne, najskôr o 25, neskôr o 50, až nakoniec o 100 EUR. O pôžičku budete žiadať cez vlastné internetové konto vytvorené na stránkach www.momentpozicka.sk.

Rátajte s tým, že prevádzková doba firmy je iba v čase od 8:00 do 17:00 počas pracovných dní. V čase víkendu a sviatkov teda pôžičku nezískate. Navyše, žiadosti podané po 15-stej hodine budú spracované až nasledujúci (pracovný) deň.

Od registrácie ku žiadosti

V prvom kroku je potrebné sa zaregistrovať. Na stránkach spoločnosti vyplníte krátky formulár, doplníte požadované údaje a vyplnený ho odošlete. Aby sa vytvorilo vaše internetové konto, potrebné na podanie žiadosti, budete musieť uhradiť registračný poplatok. A to výhradne prevodom z účtu (nie priamym vkladom). Ide o symbolickú sumu vo výške 1 cent. Poplatok slúži v prvom rade na overenie vašej totožnosti, resp. potvrdenie vlastníckeho, či dispozičného práva k účtu, z ktorého tento 1 cent uhradíte.

Po registrácii dostanete vaše prihlasovacie údaje- používateľské ID (číslo) na mobil sms-kou a dočasné heslo na email zadaný počas registrácie.

Pozn: V súčasnoti však registrácia nových klientov nie je možná (aktuálne ku 3.6.2015)

Moment pôžička registrácia

Po tomto kroku zadáte vaše prihlasovacie údaje do systému a prihlásite sa do svojho konta. z ponuky-košíka si zvolíte požadovaný produkt (pôžičku), žiadosť potvrdíte a odošlete.

Pri opakovanej žiadosti je možné o Moment pôžičku požiadať aj prostredníctvom SMS. Vzorovú smsku v tvare: „PROSIM (medzera) UŽÍVATEĽSKÉ ID (medzera) výška pôžičky (medzera) počet dní“ stačí zaslať na +421 917 971 050 a je to.

Ak teda chcem požiadať o 100 EUR na 15 dní, moja sms bude mať tvar: „PROSIM (medzera) MojeID (medzera) 100 (medzera) 15“.

Potom už len počkáte na výsledok schvaľovacieho procesu. O konečnom verdikte budete informovaní prostredníctvom SMS. V prípade schválenia vám peniaze dorazia na účet do 24 hodín. V prípade totožnej banky s poskytovateľom dokonca v ten istý deň. Ide o tieto banky: VÚB, Tatra banka a Slovenská sporiteľňa.

Splácanie

Po čerpaní pôžičky vždy nasleduje tá menej príjemná časť-splácanie. Pamätajte na to, že pôžičku spolu s poplatkami musíte uhradiť najneskôr do dňa jej splatnosti. Ak by vám to nevychádzalo, môžete požiadať o predĺženie. Rátajte však s nemalými poplatkami. Ak si napríklad požičiate 200 EUR a dobu splácania budete chcieť predĺžiť len o 10 dní, nabehnú vám penále vo výške viac než 50 EUR! Viac sa o poplatkoch sa o poplatkoch a pokutách za predĺženie žiadosti dočítate na týchto stránkach.

Moment pôžička penále

Výhody

 • nie je potrebné ručiť
 • peniaze do 24 hodín
 • výšku poplatkov vidíte vopred

Nevýhody

 • zvyčajne vyžaduje trvalý príjem
  (sú však aj výnimky)
 • požaduje čistý register
 • prvá pôžička 100 EUR
  ( u niektorých dokonca len 25 EUR)

Záver

Moment pôžička je klasickou sms pôžičkou a online pôžičkou v jednom. O peniaze môžete požiadať cez internet, i cez telefón. V oboch prípadoch však bude nutné najskôr sa registrovať. Ako som uviedla vyššie, z nezistených príčin má Moment pôžička aktuálne registráciu nových žiadateľov pozastavenú (informácia platná k 3.6.2015). Ak by ste sa teda chceli zaradiť medzi nových klientov, v súčasnosti nepochodíte. Do spoločnosti sa dokonca ani nedovoláte, nakoľko telefonická linka pre verejnosť je zrušená.

Žiadne výrazné výhody oproti konkurenčným ponukám Moment pôžička neponúka. Navyše, ak sa náhodou dostanete do problémovej situácie a splátku budete nútení preložiť, počítajte s vysokými úrokmi. Je dobré na to pamätať už od začiatku a žiadosť si tak dobre zvážiť.

Ako náhradné riešenie pre nových klientov (ktorí nemajú v súčasnosti možnosť registrácie), odporúčam vyskúšať napríklad spoločnosť SMS Credits, alebo niektorú z rýchlych krátkodobých pôžičiek.
Naše hodnotenie:
..

Moment pôžička – kontakt a adresa spoločnost:
Osadná 2
831 03  Bratislava
IČO: 46 132 767
DIČ: 2023263088
IČ DPH: SK2023263088

E-mail:
info@momentpozicka.sk

Telefón:
neuvedené

  Jeden komentár na “Moment pôžička – výhody, nevýhody a hodnotenie”

 1. Som dôchodkyňa a môj príjem je 180+55eur zo sociálky ako vyrovnávaci príspevok ku dôchodku.Potrebujem pôžičku aspoň 100eur na mesiac.dakujem

   

 Zanechať komentár