nov 222014
 

Pôžička FERRATUM šťastná rodinaBola to práve skupina FERRATUM, ktorá v roku 2005 ako prvá poskytla pôžičku na základe žiadosti odoslanej cez SMS. Vďaka dlhoročným skúsenostiam a pôsobeniu v 20 krajinách sveta, mohla spoločnosť poskytnúť svoje služby už viac ako 1,5 miliónu spokojných zákazníkov. Na Slovensku pôsobí nadnárodná skupina FERRATUM od roku 2007, a to prostredníctvom jednej zo svojich dcérskych spoločností Ferratum Slovakia s.r.o. V roku 2012 bola spoločnosti Ferratum Bank Limited udelená banková licencia pre poskytovanie bankových služieb v krajinách EÚ. Od roku 2013 poskytuje FERRATUM svoje služby na slovenskom trhu prostredníctvom bankovej inštitúcie Ferratum Bank Limited. Vďaka statusu bankovej inštitúcie má Ferratum Bank na trhu krátkodobých pôžičiek postavenie a prestíž stabilnej a dôveryhodnej spoločnosti. Pôžička FERRATUM patrí k jedným z najobľúbenejších aj pre vysokú dostupnosť.

Výhody

 • až do výšky 350 EUR
 • nevyžaduje účel
 • pôžička FERRATUM nevyžaduje ručiteľa
 • bez kontroly registra registra
 • žiadne skryté poplatky, transparentná žiadosť
 • možnosť trojnásobného odkladu splátky

Pôžička FERRATUM v skratke

výška pôžičky: 30 – 350 EUR
splatnosť: 7 – 30 dní
ručenie: nie
vyžaduje účel: nie
kontrola registra: nie

CHCEM pôžičku

Ak chcete, aby bola pôžička FERRATUM Vaša, stačí spĺňať dve jednoduché podmienky. A to vek od 19 do 65 rokov a slovenské občianstvo.  Niektorí z Vás môžu oceniť fakt, že FERRATUM záznamy v úverovom registri ignoruje. Robí tak na základe motta spoločnosti „More than money“ („Viac než peniaze“), v súlade s ktorým sa snaží neposudzovať klientov na základe ich chýb v minulosti. Spoločnosť FERRATUM je voči svojim klientom ústretová a snaží sa dať šancu každému.

Opatrnejší prístup však volí čo do výšky poskytnutej pôžičky. Práve vďaka zhovievavosti pri záznamoch v registri, Vám ako novému klientovi poskytne najviac 75 EUR (na dobu maximálne 15 dní). Dobrou správou je, že každá načas splatená pôžička Vám otvára dvere k vyšším sumám a dlhšej dobe splatnosti. Získať tak môžete až 350 EUR na dobu až jedného mesiaca (30 dní). Pre poskytnutie pôžičky nie je potreba ručiť žiadnym majetkom, ani dokladovať účel jej čerpania (bezúčelová).

A o pôžičku požiadať?

Ak sa Vám pôžička FERRATUM páči, môžete o ňu požiadať jednoducho vyplnením online formulára. Vezmite si občiansky preukaz a pozorne vpíšte požadované údaje. Pozitívne hodnotím skutočnosť, že hoci do žiadosti uvádzate orientačnú výšku Vášho mesačného príjmu, spoločnosť tento údaj nijakým spôsobom nepreveruje. Tento fakt môžu oceniť najmä ľudia pracujúci na dohodu, dôchodci, či nezamestnaní. Po odoslaní formulára je dobré mať po ruke mobil, nakoľko spoločnosť Vás bude telefonicky kontaktovať (pre potvrdenie žiadosti). Potom už len počkáte na výsledok posúdenia.

V prípade, ak bude Vaša žiadosť schválená, obdržíte potvrdzujúcu SMS a prihlasovacie údaje. Tieto Vám budú slúžiť na prihlásenie sa do online systému spoločnosti. Aby Vám mohla byť pôžička poskytnutá, je potrebné sa prihlásiť do Vášho konta a odsúhlasiť požadované zmluvné dokumenty. Akonáhle tak urobíte, peniaze budú zaslané poštovou poukážkou na adresu uvedenú v žiadosti. Doručené budú na 2. – 3. pracovný deň. 

Ako verný zákazník však môžete získať druhú (a každú ďalšiu) pôžičku už priamo na Váš účet. Schvaľovací proces je v tomto prípade už podstatne rýchlejší, zvyčajne netrvá viac ako pár minút. Peniaze na účte budete mať do 24 hodín od schválenia žiadosti. Čím viackrát budete od spoločnosti čerpať pôžičku, tým vyššie sumy a dlhšie splatnosti Vám bude poskytovať.

Keďže formulár je jednoduchý a prehľadný, ľahko ho dokáže vyplniť každý z Vás. Za veľké plus považujem okamžité zobrazenie výšky poplatku za poskytnutie pôžičky. Len čo si zvolíte požadovanú sumu, zistíte koľko Vás pôžička FERRATUM bude stáť. Od začiatku tak budete vedieť na čom ste, koľko bude potrebné vrátiť a do kedy. Žiadne iné poplatky Vám už účtované nebudú.

Pôžička
FERRATUM
Splatnosť Poplatok za
poskytnutie pôžičky
Poplatok za predĺženie
doby splatnosti pôžičky
o 15 dní (Prolong)
25 € 15 dní 6,25 € 4,00 €
50 € 15 dní 12,50 € 8,00 €
75 € 15 dní 18,75 € 11,00 €
100 € 15 dní 25,00 € 15,00 €
100 € 30 dní 38,00 € 15,00 €
150 € 15 dní 37,50 € 23,00 €
150 € 30 dní 57,00 € 23,00 €
200 € 15 dní 50,00 € 30,00 €
200 € 30 dní 76,00 € 30,00 €
250 € 15 dní 62,50 € 38,00 €
250 € 30 dní 95,00 € 38,00 €
300 € 30 dní 114,00 € 45,00 €
350 € 30 dní 133,00 € 53,00 €

CHCEM pôžičku

Pôžička FERRATUM a odklad splátok?

Môžete. Ak Vám prišli do cesty nečakané výdavky a viete, že na splátku neostane, môžete požiadať o odklad. Stať sa to môže každému z nás a práve preto FERRATUM ponúka možnosť predĺženia doby splatnosti. Urobiť tam môžete po prihlásení sa do Vášho online konta. Tu vyplníte žiadosť o predĺženie pôžičky a zvolíte požadovaný počet dní odkladu (15 alebo 30 dní). Schválenie Vašej žiadosti bude potvrdené SMS-kou. V nej bude uvedená aj výšku poplatku za predĺženie ako i dátum novej splatnosti. Poplatok za predĺženie je potrebné uhradiť do 6 kalendárnych dní od schválenia žiadosti o odklad. Termín splatnosti sa posunie až po jeho úhrade. O doklad môžete požiadať až trikrát.

Nevýhody

 • maximálna doba splatnosti 30 dní
 • nový klient maximálne 75 EUR
 • značné poplatky za odklad pôžičky
 • možnosť odkladu len na 15 alebo 30 dní
 • peniaze formou poštovej poukážky (pri prvej pôžičke)

Ako obmedzujúce vnímam, že Vaša prvá pôžička FERRATUM môže ísť maximálne do výšky 75 EUR (na dobu 15 dní). Našťastie, každá ďalšia pôžička už môže byť vyššia. V prípade, nesplatíte pôžičku načas, nevyhnete sa zmluvnej pokute. Spoločnosť síce ponúka možnosť odkladu, no odporúčam pôžičku uhradiť včas. Ak chcete totiž splátku odložiť, počítajte s úhradou nemalého poplatku.

Napríklad pri predĺžení pôžičky o 15 dní, spoločnosti uhradíte sumu v rozmedzí od 4 do 53 EUR. Vždy v závislosti od toho, aká vysoká pôžička FERRATUM bola. Čím viac ste si požičali, tým vyšší bude poplatok za predĺženie. Taktiež si myslím, že nie každému musí vyhovovať zaslanie prvej pôžičky domov poštovou poukážkou. Je to jednak zdĺhavé (peniaze na 2.-3. pracovný deň od schválenia žiadosti), jednak nepraktické. Našťastie stačí tento úkon absolvovať iba raz. Ako verní klient získate každú ďalšiu pôžičku už na svoj účet.

ZÁVER

Spoločnosť FERRATUM rozhodne nie je na finančnom pôžičkovom trhu žiadnym nováčikom. Mnohí z Vás určite ocenia vysokú dostupnosť pôžičky, s ktorou je financie možné získať aj v prípade, ak sa nachádzate v úverovom registri. Daňou za takmer nulovú administráciu, kedy spoločnosť nepreveruje Váš pravidelný príjem, ani záznamy v registri, sú o niečo vyššie poplatky ako má konkurencia. Ak však patríte k tým, ktorí pôžičku získavajú z rôznych dôvodov ťažšie, pôžička FERRATUM je pre Vás dobrou voľbou.

Adresa a kontakt spoločnosti:
Ferratum Bank Limited
Tagliaferro Business Centre
Level 6, 14 High Street
1551 Sliema, MALTA

Naše hodnotenie:
..

CHCEM pôžičku

  Jeden komentár na “Pôžička FERRATUM – recenzia  ”

 1. Zabalte to, lebo dobehla vas legislativa, dobehne vas aj sud a pochopite, ze nema vyznam zdierat ludi.

   

 Zanechať komentár