apr 102015
 

VUB-banka-logo-spoločnosti-compressorVÚB banka má v súčasnosti viac ako 1,3 milióna klientov a 30%-ný podiel na trhu, vďaka čomu je druhou najväčšou bankou Slovenska. Je členom skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá disponuje obrovskou sieťou 5.800 pobočiek. Tieto sú rozmiestnené po celej Európe, so zameraním na stred a východ. Intesa Sanpaolo patrí medzi najdôležitejšie bankové skupiny eurozóny.

Pôžička od VÚB banky v skratke

 • výška pôžičky: do 25.000 EUR
 • splatnosť: 13 – 108 mesiacov
 • poplatok za poskytnutie pôžičky: 0 EUR
 • úročenie: 11,9% ročne
 • vyžaduje zakladanie účtu: nie
 • vyžaduje účel: nie

Aké výhody mi pôžička prinesie?

 1. Keďže sa jedná o online pôžičku, nie je potrebné nikam chodiť. Všetko vybavíte online, priamo z domu. Túto skutočnosť ocenia najmä tí z vás, ktorí sa chcú vyhnúť osobnej návšteve banky a nekonečnému čakaniu v radoch.
 2. Poplatok za poskytnutie pôžičky 0 EUR. Poskytnutie i spracovanie úveru je bezplatné.
 3. Aj bez účtu vo VÚB banke. Pôžičku môžete získať aj bez toho, aby ste mali v banke vedený účet. Peniaze získate na účet vedený v akejkoľvek banke.

O pôžičku od VÚB banky môžete požiadať v prípade, ak spĺňate tieto podmienky:

 • máte trvalý pobyt na území SR
 • ste vo veku 18 – 67 rokov
 • máte trvalý zdroj príjmu (zamestnanci, SZČO a dôchodcovia)

CHCEM pôžičku

Podmienky spĺňam, čo ďalej?

Pre získanie pôžičky stačí vyplniť jednoduchý formulár a odoslať ho. Pre tento krok si nachystajte váš občiansky preukaz a údaje o zamestnávateľovi– bude sa od Vás požadovať IČO a výška vášho príjmu. Po odoslaní žiadosti stačí už len počkať na jej schválenie. Potvrdenie o schválení pôžičky dostanete na zadaný e-mail a Zmluvu o poskytnutí pôžičky vám doručí pošta. Túto potom podpíšete a obratom zašlete späť. Peniaze budete mať na účte v priebehu 24 hodín od schválenia žiadosti.

VÚB banka, pôžička a úroky

Výška úrokov je vo všetkých prípadoch nastavená rovnako – 11,9% ročne pre každého žiadateľa. Máte tak istotu, že vyššie úročenie zaručene nebude. V rovnakej výške môžete mať aj RPMN, čo je ročná percentuálna miera nákladov. Tá vyjadruje celkovú výšku poplatkov, ktoré budete musieť v súvislosti so splácaním pôžičky uhradiť v priebehu jedného roka. Ľudovo povedané, sú to všetky mesačné poplatky (okrem samotnej splátky pôžičky, ktorá sa nezapočítava).


Pre jasnejšiu predstavu priblížim, z čoho RPMN pozostáva- zahŕňa v sebe:

 • úroky,
 • ako i všetky ostatné poplatky súvisiace s pôžičkou (napríklad poplatok za poskytnutie úveru, poplatok za správu úveru, či mesačný poplatok za poistenie schopnosti splácať pôžičku).

Z uvedeného teda vyplýva, že je to najdôležitejší ukazovateľ „výhodnosti“, resp. „nevýhodnosti“ pôžičky. A práve naň by ste sa mali pri každej pôžičke zamerať. Môže sa totiž stať, že v inej banke vám ponúknu nižšie úroky, no za poskytnutie úveru budete musieť uhradiť poplatok. Spoplatnená môže byť aj správa úverového účtu. To by pre vás znamenalo trvalé navýšenie mesačnej splátky o istú fixnú sumu. Nezabúdajte ani na mesačný poplatok v prípade úverového poistenia. A keď všetko dokopy sčítate, výsledná RPMN môže byť ďaleko vyššia ako u pôvodnej ponuky a pôžička vás teda, a to aj napriek nižším úrokom, vyjde drahšie.

Dobrou správou je, že Pôžička VÚB môže mať hodnotu RPMN rovnakú, ako výšku úrokov. Poskytnutie úveru je bezplatné, jeho správa tak isto, a poistenie úveru je dobrovoľné-teda nepovinné.

úroky 11,9% ročne
poplatok za poskytnutie pôžičky 0 EUR
poplatok za vedenie pôžičky 0 EUR
úverové poistenie (nepovinné) 0 EUR
RPMN spolu: 11,9% ročne

CHCEM pôžičku

Na záver ešte dodám, že všetky potrebné údaje, či už je to výška úrokov, mesačnej splátky, alebo RPMN uvidíte ešte pred odoslaním žiadosti a môžete sa tak rozhodnúť, či o pôžičku požiadate, alebo nie. Stačí v online kalkulačke navoliť koľko a na ako dlho si chcete požičať.

VÚB banka online kalkulačka

Aby som predišiel problémom…

Poistenie ku pôžičke je síce dobrovoľné, no určite nie škodu. V prípade produktu „VÚB banka pôžička“ Vám ho poskytne poisťovňa Cardif Slovakia, a.s., so sídlom Plynárenská 7/C, 821 09 Bratislava. Ak potom nečakane prídete o prácu, alebo ostanete dlhšiu dobu na PN-ke, môžete ostať pokojní. Mesačné splátky pôžičky bude za Vás hradiť poisťovňa.

Výhody

 • pôžička až do výšky 25.000 EUR
 • nevyžaduje účel
 • nie je potrebné zakladať nový bankový účet
 • poskytnutie a vedenie pôžičky ZADARMO

Nevýhody

 • vekové obmedzenie (do 67 rokov)
 • nesmiete mať záznam v registri
 • vyžaduje potvrdenie o príjme

Záver

VÚB pôžička patrí medzi štandardné dlhodobé úvery poskytované bankou. Úroky, hoci nepatria k tým úplne najnižším, sú nastavené prijateľne. Pokiaľ budete porovnávať ponuky od viacerých spoločností, pamätajte na to, že vždy treba brať v úvahu výšku všetkých poplatkov, ako spomínam vyššie (nie len úrokov), aby vás „konkurenčná“ pôžička v konečnom dôsledku nevyšla ešte viacej.

Pokiaľ hľadáte vhodnú bankovú pôžičku v rozmedzí od jedného do päť tisíc eur, pôžička od VÚB banky bude veľmi dobrým riešením. Ak máte pravidelný príjem a žiadny záznam v registri, máte veľké šance so žiadosťou uspieť.

Naše hodnotenie:
..

CHCEM pôžičku

Kontakt a adresa spoločnosti:
Všeobecná úverová banka
Mlynské nivy 1
829 90 Bratislava 25

Tel.: 0850 123 000 (v rámci SR)
Tel.: +421 2 4855 59 70 (zo zahraničia)
E-mail: kontakt@vub.sk

Kód banky: 0200
Označenie banky: SUBA
SWIFT kód: SUBASKBX

NÁŠ TIP: Ešte stále hľadáte banku, ktorá by Vám poskytla výhodnú pôžičku?
Pozrite si ponuku od Poštovej banky a jej Dobrú pôžičku.

 Zanechať komentár