nov 212014
 

KlientiPôžičkový portál Pôžičkomat prevádzkuje spoločnosť Friendly Finance Slovakia s.r.o. Je členom Friendly Finance Group, ktorá je osvedčeným poskytovateľom fínskych pôžičiek. Má bohaté skúsenosti z finančných trhov Škandinávie a strednej Európy. Vďaka tomu tak môže Pôžičkomat poskytovať svojim klientom kvalitný zákaznícky servis. K hlavným výhodám krátkodobej pôžičky Pôžičkomat patrí jednoznačne prehľadnosť. Vopred presne viete aké budú podmienky pôžičky. Viete koľko vrátite späť, i dokedy je tak potrebné urobiť. Spoločnosť si neúčtuje registračný poplatok, nenájdete ani žiadne skryté platby.

Výšku príjmu síce do žiadosti uvádzate, no poskytnutý údaj sa nijakým spôsobom nepreveruje. Za veľké plus považujem možnosť mať peniaze na účte do 10 minút od schválenia žiadosti. Pôžičkomat  sa tak radí k jedným z najrýchlejších poskytovateľov krátkodobých pôžičiek na trhu. Ocenia to najmä žiadatelia, ktorí potrebujú pôžičku čo najskôr.

Výhody

 • už od 25 EUR
 • jedna z najrýchlejších internetových pôžičiek
 • peniaze na účte do 10 minút od schválenia žiadosti
 • výhodný vernostný program
 • automatické zvýhodnenie stálych klientov
 • pôžička až 700 EUR pre verných klientov
 • žiadne skryté poplatky
 • celkovú výšku pôžičky viete ešte pred odoslaním žiadosti

Pôžičkomat v skratke

výška pôžičky: 25 – 200 EUR
splatnosť: 5 – 30 dní
vyžaduje účel: nie
ručenie: nie
kontrola registra: v niektorých prípadoch

CHCEM pôžičku

Ak budete služby spoločnosti Pôžičkomat využívať pravidelne, budete automaticky zaradení do vernostného programu. Získate jednu z vernostných kariet a s ňou patričné výhody. Napríklad nižšie poplatky, či možnosť získať až 700 EUR. Je dobré vedieť, že pre „prípad núdze“ existuje možnosť odkladu, čo v niektorých situáciách môže padnúť vhod. Trošku menej príjemné je, že za odloženie splátky budete musieť uhradiť poplatok.

Získanie pôžičky

Pre získanie pôžičky sa vyžaduje minimálny vek klienta 18 rokov a trvalý pobyt na území SR. Ak máte o pôžičku záujem, vyplňte jednoduchý online formulár. Zvoľte sumu, ktorú si chcete požičať a počet dní potrebných na jej vrátenie. Keďže systém je plne automatický, výšku provízie ako i dátum splatnosti sa dozviete okamžite. Žiadne iné poplatky Vám Pôžičkomat účtovať nebude. Od začiatku tak viete, koľko presne musíte spoločnosti uhradiť a do kedy. A to ešte pred odoslaním formulára. Ak sa Vám poplatky budú zdať vysoké, v žiadosti jednoducho pokračovať nebudete.

Stav svojej pôžičky si budete môcť sledovať online 24 hodín denne, 7 dní v týždni vo svojom užívateľskom konte.  Konto vytvoríte krátkou registráciou do online systému spoločnosti. Priebeh je rýchly a jednoduchý, počas celej doby bude s Vami asistentka call-centra v kontakte, telefonicky aj e-mailom. Po zadaní požadovaných údajov odbržíte overovací email. V ňom nájdete overovací link, na ktorý je potrebné kliknúť. Tým svoju registráciu potvrdíte a dokončíte.

Následne už len počkáte na výsledok posúdenia Vašej žiadosti. Vo väčšine prípadov je to do pár minút. V prípade, že Vaša žiadosť bola schválená, bude Vás Pôžičkomat informovať prostredníctvom e-mailu. Ak máte účet vedený v jednej z týchto bánk: Fio banka, Slovenská sporiteľna, ČSOB, Poštová banka a Tatra banka, budete mať peniaze na účte do 24 hodín. V ostatných prípadoch je to do 24 hodín. O bezhotovostnom prevode peňazí na Váš účet budete informovaní opäť prostredníctvom e-mailu. Ak budete služby Pôžičkomatu využívať pravidelne, môžete ako verný klient získať až 700 EUR. Samozrejme rýchlo, online a bezpečne.

Príklad pôžičky:

 • požadovaná čiastka: 100 EUR
 • doba splatnosti: 31 dní
 • úroková sadzba: 0%
 • iné poplatky: 0%
 • výška provízie: 2,2 eur
 • celková čiastka, ktorá má byť uhradená: 102,2 EUR
 • RPMN: 29,1% (Stav ku dňu 26.8. 2014)

Vernostný program

Pokiaľ služby spoločnosti Pôžičkomat využívate opakovane a splátky hradíte včas, ste automaticky zaradení do vernostného programu. Získate jeden z niekoľkých druhov virtuálnej vernostnej karty. Ktorý druh Vám bol pridelený sa dozviete po prihlásení do svojho užívateľského konta. Vďaka vernostnej karte tak môžete postupne získať pôžičku až do výšky 700 €. Všeobecne platí, že čím viackrát si od spoločnosti požičiate, tým výhodnejšie podmienky (a vyššiu pôžičku) získate. Stáli klienti, ktorí splácajú svoje záväzky riadne a včas, tak môžu získať vyššie sumy peňazí a nižšie poplatky.

CHCEM pôžičku

Keď zaplatím neskôr

Zábudlivejší z Vás by si mali radšej nastaviť pripomienku. Ak totiž splátka nebude uhradená včas, má Pôžičkomat vyhradené právo vyúčtovať Vám nemalé poplatky. Bude nutné uhradiť úrok z omeškania (v zákonom danej výške) a zmluvnú pokutu z oneskorenia vo výške 0,5% denne z dlžnej čiastky. Je síce pravda, že ako náhle sa dostanete so splátkou do omeškania spoločnosť Vás bude kontaktovať, no opäť to bude za poplatok. V prípade oneskorenia úhrady môžete očakávať telefonát, SMS, alebo e-mail a písomné upomienky. To všetko však stojí spoločnosť peniaze aj čas, a preto Vám bude za tieto úkony (vynaložené náklady) účtovať poplatky. Je preto rozumné mať dátum splatnosti na pamäti a svoje záväzky uhradiť riadne a včas. Vyhnete sa tak zbytočným nepríjemnostiam.

Odklad

Ak sa ocitne v zložitejšej situácii a budete vedieť, že na splátku Vám neostane, môžete požiadať o odklad. Treba si však uvedomiť, že predĺženie splatnosti pôžičky nie je automatické. Je nutné oň požiadať, a to najneskôr v deň splatnosti. Žiadosť podáte online, priamo vo svojom užívateľskom konte. Rátajte však s tým, že za tento ústupok si Pôžičkomat účtuje nemalé poplatky. Vo svojom účte si zvolíte požadovaný počet dní odkladu a okamžite sa dozviete výšku poplatku. Spravidla platí, že čím vyššia je suma pôžičky a čím dlhšia je doba odkladu, tým vyšší bude i poplatok. Tento je potrebné uhradiť do troch dní. Po jeho zaplatení sa dátum splatnosti posunie.

Za trošku zdĺhavejšie považujem nutnosť registrácie. Nie je to síce žiadna veľká prekážka, ale trošku času Vám zaberie. Ako pri každej pôžičke, aj v tomto prípade treba žiadať o peniaze s rozvahou. Vezmite si iba toľko, koľko dokážete zaplatiť. V opačnom prípade sa nevyhnete sankčným poplatkom, zmluvnej pokute, či poplatku za odklad splátky. Naopak, ak budete pôžičku splácať riadne a včas, môžete potupne získať vyššie sumy peňazí a výhodnejšie podmienky. Platiť sa oplatí.

Nevýhody

 • doba splatnosti maximálne 30 dní
 • v niektorých prípadoch nahliada do registra
 • nemalé sankčné poplatky v prípade omeškania
 • maximálne 200 EUR pre nových klientov
 • nutnosť registrácie (overenie klienta cez e-mail)

ZÁVER

Pôžičkomat je vhodnou voľbou pre tých, čo hľadajú rýchle peniaze na niekoľko dní. Pár desiatok eur pred výplatou Vám bude poskytnutých doslova za pár minút. Poplatky za poskytnutie pôžičky nie sú síce najnižšie na trhu, ale sú prijateľné. Celkový dojem z pôžičky a jej parametre hodnotím ako veľmi dobré.

Ak však viete, že sa nachádzate v databáze úverového registra dlžníkov, odporúčam využiť služby spoločnosti CreditONE, alebo FERRATUM. Ani jedna z uvedených spoločností do registra nenahliada.

Naše hodnotenie:
..

CHCEM pôžičku

 Zanechať komentár