feb 202015
 

Pôžičky cez SMS žiadateľkaSMS pôžičky patria k najrýchlejším a najjednoduchším typom pôžičiek na trhu. Ak chcete peniaze rýchlo, neradi chodíte na pobočky a otravuje Vás zdĺhavé papierovanie, jedným z najlepších riešení pre Vás sú pôžičky cez SMS.

Pôžičky cez SMS sa vyznačujú veľmi jednoduchou administratívou. Žiadosť je stavaná jednoducho a ľahko ju vyplníte. Celý proces trvá iba niekoľko minút. Výhradným poskytovateľom pôžičky cez SMS sú nebankové spoločnosti. Na trhu ich nájdete niekoľko, pričom výrazné rozdiely medzi nimi nie sú. Ak chcete získať peniaze cez SMS, budete potrebovať iba dve veci: mobilný telefón a občiansky preukaz.

Pôžičky cez SMS – ako ich získam?

Jednoduchú žiadosť o pôžičku vyplníte online, cez internet. Po odoslaní žiadosti obdržíte potvrdzujúcu SMS, ktorou svoju žiadosť o pôžičku potvrdíte. Potom už len počkáte na schválenie a peniaze Vám putujú na účet. Stav svojej pôžičku následne budete môcť sledovať cez internet. A to prostredníctvom online konta, ktoré bude pre Vás vytvorené ihneď po schválení žiadosti.

Veľkou výhodou pôžičky cez SMS je možnosť okamžité požiadania o peniaze- a to kedykoľvek a kdekoľvek. Stačí Vám prístup na internet a mobilný telefón.


Pôžičky cez SMS patria z hľadiska poskytovateľov k jedným z najrizikovejších a preto sú obzvlášť opatrní. Keďže spoločnosti nepredkladáte výplatné pásky, ani žiadne iné potvrdenie o príjme, Vaša prvá pôžička bude najnižšia. Rádovo zvyčajne niekoľko desiatok eur. Jediný údaj, ktorý spoločnosti poskytnete, je číslo Vášho občianskeho preukazu. Na posúdenie Vašej schopnosti splácať pôžičku je to naozaj málo. Preto bude prvá požičaná suma najnižšia. A ak dodržíte platobnú disciplínu, postupne získate vždy vyššiu a vyššiu sumu peňazí, a to až do výšky niekoľko sto eur. Rovnako sa Vám bude predlžovať doba splatnosti. Požičané peniaze si budete môcť nechať najskôr len pár dní, postupne však aj dlhšie. A to až na dobu jedného mesiaca.

Výhody:

 • rýchlosť– vybavenie žiadosti do pár minút
 • jednoduchosť– žiadne zbytočné a zdĺhavé papierovanie
 • vysoká dostupnosť– zvyčajne miernejšie podmienky pre schválenie žiadosti
 • požiadať môžete odkiaľkoľvek a kedykoľvek

Keďže žiadosť zadávate cez internet a potvrdíte ju SMS-kou, nemáte priamo v rukách žiadnu zmluvu a teda ani zmluvné podmienky. S tým treba rátať už od začiatku. Takmer vždy si ich ale môžete prečítať dodatočne vo Vašom online konte vytvorenom po schválení žiadosti.

Keďže pre získanie pôžičky nie je potrebné potvrdenie o príjme, stáva sa, že žiadosť si podajú aj ľudia bez akéhokoľvek príjmu. Možno preto povedať, že pôžičky cez SMS nemajú zrovna najvyššiu návratnosť. Túto skutočnosť sa spoločnosti snažia kompenzovať vyšším úročením a nižšími pôžičkami. Pre úplnosť dodávam, že hodnoty RPMN sa hýbu v rozmedzí niekoľkých stovák až tisíc percent.

Nevýhody:

 • nevidíte zmluvu a teda ani zmluvné podmienky
 • vyššie úroky
 • nižšie sumy pôžičiek (rozsah niekoľko sto EUR)
 • vysoká RPMN

Záver

Ak potrebujete menšiu sumu peňazí a čo najrýchlejšie, sú pre Vás pôžičky cez SMS ideálnym riešením. S mobilným telefónom a prístupom na internet ich môžete získať prakticky odkiaľkoľvek. Treba však počítať s tým, že daňou za vysokú dostupnosť je vyššie úročenie a nižšie sumy pôžičiek. Tieto je však možné postupne zvyšovať opakovaným podaním žiadosti.

Ak však potrebujete vyššie sumy peňazí, so žiadosťou cez SMS nepochodíte. V takom prípade sa poobzerajte po vhodnej nebankovej spoločnosti, alebo navštívte jednu z bánk.

Pôžičky cez SMS – tipy na poskytovateľov

Pôžičkomat

-rýchla SMS pôžička do 200 EUR
-patrí medzi najobľúbenejšie na internete
peniaze na účet už za 10 minút

Pôžičkomat logo

CreditOne

-pôžičky cez SMS už od výšky 5 EUR
-horná hranica pôžičky 180 EUR
-maximálna doba splatnosti 31 dní
-momentálna akcia: PRVÁ PÔŽIČKA ZADARMO

CreditOne.sk pôžička pre ženy na materskej dovolenke

Ferratum

-krátkodobá nebanková pôžička až do výšky 350 EUR
aj pre žiadateľov so záznamom v registri
-bez potvrdenia o príjme

Ferratum logo spoločnosti

  3 komentáre na “Pôžičky cez SMS. Rýchla cesta k peniazom.”

 1. Pri výbere spoločnosti si dávajte pozor hlavne na skryté poplatky. Môže sa jednať o veľmi vysoké pokuty za oneskorené splatenie a podobne. Doporučujem výhradne overené spoločnosti s tradíciou. Neberte si hlavne prvú pôžičku, ktorá vás zaujme v reklame, porovnajte si jednotlivé sms pôžičky od rôznych nebankoviek. Ušetríte neraz nemalú čiastku.

   
 2. Pozor na nebankovky a ich malé sms pôžičky, je to úžerá a pokiaľ nemáte dosť peňazí na včasné splatenie = neberte si pôžičku, dostanete sa do ešte väčších problémov. Podmienky a poplatky bývajú nehorázne. Pokiaľ sa dá, vyhnite sa nebankovkám oblúkom, radšej si požičajte od rodiny.

   
 3. Potreboval bi som požičať peniaze

   

 Zanechať komentár