máj 012015
 

Slovenská požičovňa logoSlovenská požičovňa pôsobí na finančnom trhu už nejaký ten rok. Od roku 1995 sa špecializuje výhradne na poskytovanie pôžičiek. Môže sa pochváliť 20-ročnými skúsenosťami, vďaka ktorým si získala tisícky spokojných klientov. Patrí pod krídla spoločnosti Consumer Finance Holding, a.s., ktorá je členom známej bankovej skupiny VÚB – Intesa Sanpaolo.

Slovenská požičovňa – základné parametre:

 • výška pôžičky: 600 – 5.000 €
 • doba splácania: 12 – 120 mesiacov
 • peniaze na účte: do 24 hodín
 • mesačná splátka: od 16 €/ mes.
 • poplatok za poskytnutie: 0 EUR
 • ručenie: závisí od typu pôžičky

Ako získam pôžičku?

Ak chcete pôžičku od Slovenskej požičovne, musíte spĺňať niekoľko základných požiadaviek spoločnosti. Ich náročnosť sa zvyšuje úmerne so sumou pôžičky, ktorá sa môže vyšplhať až na 100.000 EUR (pri hypopôžičke). V tomto prípade už budete ručiť nehnuteľnosťou. A teda základným predpokladom získania pôžičky je nejakú nehnuteľnosť vlastniť.

Podmienky pre poskytnutie

Vo väčšine prípadov (žiadosti do 5.000 EUR) však stačí, aby ste boli občanom SR, alebo občanom inej krajiny s trvalým pobytom v SR. Je potrebné mať minimálne 21 a na najviac 68 rokov. Rátajte s tým, že pôžičku získate, iba ak máte pravidelný príjem-to znamená, že ste zamestnancom, poberáte dôchodok, alebo máte príjem ako SZČO. Ďalej bude potrebné, aby ste spoločnosti predložili tieto dokumenty:

 • dva doklady totožnosti
  (občiansky preukaz a ďalší doklad totožnosti)
 • doklad o pravidelnom príjme

Podanie žiadosti

Žiadosť o pôžičku môžete podať až trojakým spôsobom. Buď zájdete na pobočku osobne (ich zoznam nájdete uvedený nižšie), alebo o pôžičku požiadate cez internet, či cez telefón.


Ak máte radi osobný kontakt, zrejme najvýhodnejšou voľbou pre Vás bude osobná návšteva pobočky, kde vybavíte všetky formality. Ďalšou možnosťou je požiadať o pôžičku cez telefón, kedy si dohodnete osobné stretnutie so zástupcom Slovenskej požičovne. Túto formu získania pôžičky môžu využiť tí z vás, ktorí nemajú v okolí žiadnu pobočku, alebo patria k menej mobilným.

Poslednou možnosťou je požiadať o pôžičku cez internet, t.j. online. Na stránkach spoločnosti vyplníte krátky formulár, kde si zvolíte výšku splátky a dobu splácania, zadáte základné kontaktné údaje a formulár odošlete. Ďalší proces vybavovania pôžičky potom prebieha už v tzv. „Mojej zóne“, kde vám Slovenská požičovňa automaticky vytvorí účet. O schválení vašej žiadosti budete informovaní aj e-mailom a SMS-kou. Vo svojom konte potom potvrdíte súhlas so Zmluvou o poskytnutí pôžičky a ostatné papierové náležitosti vám prídu domov poštou. Tieto dokumenty podpíšete a odošlete na adresu Slovenskej požičovne.

POZOR: Definitívne schválenie pôžičky nastane až po kontrole vami podpísaných a odoslaných dokumentov! Až potom vám spoločnosť pošle peniaze na účet.

Slovenská požičovňa vám môže poskytnúť niekoľko druhov pôžičiek. Ich dolná i horná hranica je rôzna, v závislosti od typu pôžičky.

1. Najľahšia pôžička

Dá sa získať cez internet a je vo výške od 600 po 5.000 EUR. Mesačná splátka začína už od výšky 16 EUR/ mes. Patrí medzi najžiadanejšie.

2. Nákupná pôžička

Je to v podstate to isté, ako predošlý typ pôžičky s tým rozdielom, že v tomto prípade vám Slovenská požičovňa vráti z každého nákupu 5% späť. To znamená, že sa vám môže vrátiť až 250 EUR z vašich nákupov späť. Možno o ňu požiadať cez internet. Bližšie podmienky a pravidlá vrátenia 5% z nákupu nájdete na stránkach spoločnosti.

3. Refinančná pôžička

Táto už začína až na hranici 5.000 EUR a maximom, ktoré vám Slovenská požičovňa poskytne, je 20.000 EUR. Tento typ pôžičky slúži na prefinancovanie starých dlhov. Jej úlohou je zlúčiť všetky nevýhodné úvery do jednej pôžičky a mesačné splátky nahradiť splátkou výhodnejšou. Refinancovať môžete všetky úvery bánk a niektorých nebankoviek. Dá sa vybaviť cez internet, no bude nutné osobné stretnutie so zástupcom spoločnosti.

4. Pôžička na bývanie

Slúži na vykrytie výdavkov, ktoré budete mať pri rekonštrukcii vášho bývania. Poskytuje sa výhradne na tento účel a jej výška sa hýbe v rozmedzí od 5.000 do 20.000 EUR. Vyžaduje osobné stretnutie so zástupcom spoločnosti.

5. Hypopôžička

Tento typ pôžičky si už vyžaduje osobnú návštevu pobočky, nakoľko sa výška pôžičky vo väčšine prípadov hýbe v desiatkách tisícok eur. Maximálna suma pôžičky môže byť až 100.000 EUR. Splácanie si môžete rozložiť na obdobie 5 až 30 rokov. V tomto prípade sa však nevyhnete ručeniu nehnuteľnosťou ani návšteve pobočky.

Slovenská požičovňa – pobočky a zoznam obchodných miest:

Banská Bystrica
Bratislava-Dúbravka
Čadca
Dunajská Streda
Galanta
Hlohovec
Humenné
Kežmarok
Komárno
Košice
Kráľovský Chlmec
Levice
Levoča
Michalovce
Moldava nad Bodvou
Námestovo
Nitra
Poprad
Považská Bystrica
Prešov
Púchov
Rožňava
Snina
Spišská Nová Ves
Stará Ľubovňa
Stropkov
Trebišov
Trnava
Veľké Kapušany
Vranov nad Topľou
Zvolen
Žiar nad Hronom Žilina

Výhody

 • Slovenská požičovňa vám dá pôžičku bez dokladovania účelu
 • peniaze na účte do 24 hodín od schválenia žiadosti
 • pôžičku vybavíte osobne, online i cez telefón
 • transparentné poplatky, ktoré vidíte ešte pred odoslaním žiadosti

Nevýhody

 • vyžaduje potvrdenie o príjme
 • začína až na hranici 600 EUR
 • prísnejšie podmienky poskytnutia

Záver

Nebanková spoločnosť Slovenská požičovňa vám v prípade záujmu poskytne pôžičku až do sumy 100.000 EUR. Pokiaľ však máte záujem o krátkodobú pôžičku nižšej sumy (pod 600 EUR), so žiadosťou nepochodíte. Najžiadanejší typ pôžičky (Najľahšia pôžička) vám poskytne až 5.000 bez ručiteľa. Pozitívne hodnotím, že výšku všetkých poplatkov uvidíte ešte pred finálnym odoslaním žiadosti, v 2.kroku vypĺňania formulára, a môžete sa tak rozhodnúť, či pôžičku za daných podmienok chcete, alebo nie.

Opatrný buďte hlavne pri udeľovaní súhlasu so Zmluvou o pôžičke a dôsledne si preštudujte všetky jej podmienky.  Ak máte so Slovenskou požičovňou osobné skúsenosti, budem rada ak sa o ne v komentároch podelíte s ostatnými.

Naše hodnotenie:
..

Slovenská požičovňa – kontakt a adresa spoločnosti:
Consumer Finance Holding, a.s.
divízia Slovenská požičovňa
Ulica 29. augusta 3
058 01 Poprad

IČO: 35 923 130
zapísaná v OR OS Prešov, odd.: Sa, vl. č. 10315/P

Telefón:
+421 850 111 112
+421 2 4855 5221 (zo zahr.)
Email:
info@slovenska-pozicovna.sk
info@cfh.sk

  6 komentárov na “Slovenská požičovňa – recenzia a hodnotenie pôžičky”

 1. Dobry deň kde nájdem tel.číslo Slovenskej Požičovne v Dunajskej Strede????Ďakujem

   
 2. Strašne ste ma sklamali, posielate stále listom ponuky na adresu môjho trvalého pobytu, nie na korešpondenčnú adresu tak ako bola uvedená v zmluve, teda nie mne ale mojim rodičom, po obdržaní Vášho posledného listu moju mamu odviezla sanitka, zakázal som posielať na adresu mojich rodičov čokoľvek už asi pred rokom, pokiaľ sa to ešte raz zopakuje podávam trestné oznámenie za nedodržanie zmluvy z Vašej strany, trestný čin rušenia občianskeho spolunažívania a pokus o ublíženie na zdraví, zopakuje sa to ešte raz a verte že ja sa rád súdim, využijem skúsenosti a priateľov, máte na mňa aj mail aj mobil, na Váš záznamník som jednoznačne povedal že si neprajem Vašu písomnú reklamnú komunikáciu, stane sa to ešte raz, zastavím okamžite splácanie a podávam trestné oznámenie Robert Halaj

   
 3. Neodporucam slovensku požičovnu su to podvodnici byt ci dom vam ohodnotia velmi nizko a z vas podcenia!!!!!

   
 4. Dobry den obraciam sa na vas ja som si ziadalla anic ani do mojej zony sa neviem dostat tak ako to je to nikto nema kontrolu nad nimi ze sa zabavaju na ludoch dik neodporucam ju

   
 5. odporučam toto www. novepozicky. sk

   
 6. dobry den potreboval by som cislo pobocky v dunajskej strede ohladom pozicky dakujem

   

 Zanechať komentár