apr 242015
 
Tesco pôžička logo spoločnosti-min

zdroj: itesco.cz

Kto by Tesco nepoznal? Spoločnosť  ste mohli na slovenskom trhu prvýkrát vzhliadnuť už v roku 1996. Od vtedy otvorila značné množstvo svojich marketov po celom území SR. V súčasnosti sa môže pochváliť 155 pobočkami, čo rozhodne nie je málo. Okrem toho si pod svojou značkou Tesco spoločnosť vybudovala i sieť čerpacích staníc, vlastného mobilného operátora i lekárne. Spolu zamestnáva približne 10.000 zamestnancov. na slovenskom i svetovom trhu to rozhodne nie je žiaden nováčik.

Tesco pôžička – základné údaje

 • výška pôžičky: 800 – 5.000 (16.000) €
 • splatnosť: 12 – 84 mesiacov
 • úroky: 9,9% pre každého
 • mesačné splátky: od 20 €
 • poplatok za poskytnutie: 0 €
 • poplatok za predčasné splatenie: 0 €
 • kontrola registra: áno
 • ručiteľ: nie
 • účel: nie

Ako o pôžičku požiadať?

Aby ste mohli o Tesco pôžičku požiadať, musíte spĺňať niekoľko základných podmienok. V prsom rade musíte mať vek minimálne 18 rokov. Ďalej musíte vlastniť platný doklad totožnosti a mať trvalý zdroj príjmov. Z poslednej podmienky je teda jasné, že Tesco pôžička je určená pre zamestnancov, SZČO a dôchodcov.

Výška pôžičky sa hýbe v rozmedzí od 800 do 5.000 EUR, pričom pri vyššej sume budete musieť osobne navštíviť niektorú z pobočiek. Taktiež sa v takýchto prípadoch vyžaduje ručiteľ. Poskytnutá pôžička je bezúčelová, a teda ju môžete použiť na čo len chcete. Účel jej čerpania sa nepreveruje. Po schválení pôžičky si môžete zvoliť, či chcete peniaze dostať priamo na váš účet, alebo dávate prednosť „šekovej klasike“ (poštová poukážka). Následne si môžete stav pôžičky a všetkých splátok držať pod kontrolou vďaka online systému, do ktorého získate prístup po získaní pôžičky. Nájdete ho na stránkach www.spravcafinacii.sk.

Tesco pôžička príklad výpočtu pôžičky

Reprezentatívne príklady výpočtu pôžičky

Ak chcete získať Tesco pôžičku, môžete tak urobiť trojakým spôsobom. Na výber máte z týchto možností:

 1. osobná návšteva v Tesco stánku
 2. telefonická žiadosť
 3. online žiadosť

1. Osobná návšteva Tesco stánku

V prvom prípade si najskôr vyhľadajte dostupný stánok Tesco finančné služby vo vašom okolí. Zoznam stánkov nájdete na tomto odkaze.  V prvom kroku si vyberte kraj, v ktorom chcete najbližší dostupný Tesco stánok vyhľadať. Potom zvolíte mesto a následne vyberiete hypermarket, ktorý chcete navštíviť. Ihneď po navolení údajov sa vám zobrazí presná adresa obchodného centra spolu s otváracími hodinami. Tie je dobré si overiť dopredu, aby ste sa do Tesca neprešli zbytočne. I non-stop prevádzky majú totiž finančné služby prístupné zvyčajne len v určitom časovom rozmedzí, najčastejšie od 8*00 do 20*00 hod.

2. Tesco pôžička cez telefón

Ďalšia možnosť je podať žiadosť telefonicky. Urobiť tak môžete na čísle 850 333 800. Všetky potrebné náležitosti vybavíte cez telefón. Prichystajte si však dva doklady totožnosti nakoľko tieto bude od vás počas hovoru vyžadovať operátor. Okrem občianskeho preukazu to môže byť vodičský preukaz, rodný list, cestovný pas alebo zbrojný preukaz. Ďalej, ak ste zamestnancom, budete potrebovať údaje o svojom zamestnávateľovi. Ak patríte k SZČO, bude nutné uviesť informácie o vašom podnikaní, ako sú presný názov, presná adresa, telefonické spojenie a IČO.

POZOR!: Telefonicky vybavíte Tesco pôžičku iba do výšky 5.000 € (!) a to len počas pracovných dní, v čase od 8*00 do 20*00 hod. Pre žiadosť o pôžičku nad 5 tis. € budete musieť osobne navštíviť jeden z Tesco stánkov.

3. Podanie žiadosti cez internet

Posledná možnosť, vďaka ktorej môže byť Tesco pôžička vaša, je podať žiadosť cez internet. Vyplníte krátky formulár, v ktorom uvediete svoje základné kontaktné údaje a čoskoro sa vám ozve asistentka finančných služieb Tesco.

OBMEDZENIE: Podobne ako v prípade žiadosti cez telefón, i v tomto prípade získate najviac 5.000 €. Ak chcete pôžičku vyššej sumy osobnej návšteve Tesco stánku sa nevyhnete.

Tesco pôžička na auto

Okrem klasickej bezúčelovej pôžičky môžete od spoločnosti Tesco získať aj pôžičku na auto. V tomto prípade môžete získať až 16.000 EUR. Výhodou je fixná úroková sadzba, s ktorou máte istotu, že vaše úroky  nebudú rásť. Poskytnutie pôžičky i predčasné splatenie je zadarmo. Ak vás Tesco pôžička na auto oslovila, bude nutné zájsť osobne na pobočku a nachystať si tieto doklady:

Pôžička vám schvália na počkanie. Ako zavádzajúci vnímam fakt, že hoci Tesco túto pôžičku prezentuje ako účelovú pôžičku na kúpu osobného automobilu, v skutočnosti ide o klasickú bezúčelovú hotovostnú pôžičku, ktorú využijete na kúpu nového auta.

Výhody

 • pôžička do 5.000 bez ručiteľa
 • 3 spôsoby vybavenia pôžičky
  (osobne, online, telefonicky)
 • výhodné úročenie 9,9% pre každého

 Nevýhody

 • pri vyššej pôžičky nutnosť zájsť na pobočku
 • najnižšia sumy pôžičky 800 EUR
 • vyžaduje potvrdenie o príjme
  (len pre zamestnancov a SZČO)
 • nahliada do registra dlžníkov

Záver

Tesco pôžička je vhodná v prípade, že hľadáte nebankovú pôžičku do 5 tis. EUR. Úroky sú nastavené na 9,9% ročne, čím môžu hravo konkurovať pôžičkám nejednej banky. Ručiteľ sa nepožaduje, rovnako ani účel čerpania.

Menší problém vidím v nutnosti dokladovať pravidelný príjem, čo nemusí byť pre každého jednoduché, hoci vie, že by so splácaním problém nemal. Inak povedané, pokiaľ nie ste zamestnanec, SZČO, alebo dôchodca, na pôžičku od Tesca môžete zabudnúť.

Na záver ešte dodávam, že hoci sa jedná o „Tesco pôžičku“, skutočným poskytovateľom finančných služieb je Home Credit Slovakia, a.s. Skôr, než sa teda definitívne rozhodnete pre pôžičku od Tesca, stojí za to popremýšľať aj o ponukách konkurencie.

Naše hodnotenie:
..

Tesco pôžička – kontakt a adresa spoločnosti pre zmenu údajov:
Home Credit Slovakia, a.s.
Teplická 7434/147
921 22 Piešťany

tel.: 0850 003 777

 Zanechať komentár